Kadafi proponuje dochody z ropy rozdzielać bezpośrednio wśród obywateli 15-02-2009, 17:46 Przywódca Libii Muammar Kadafi uznał, że bogactwo, jakim są wpływy przemysłu naftowego, należałoby rozdzielać bezpośrednio wśród sześciu milionów libijskich obywateli.
Paulson mógł w piątek zarobić 67 mln USD w 25 minut 15-02-2009, 09:11 John Paulson znów nieźle zarobił. Przez 25 minut piątkowej sesji na londyńskiej giełdzie mógł osiągnąć 67 mln USD zysku, czyli prawie 2,7 mln USD na minutę.
Buffett zainwestował w biżuterię 15-02-2009, 08:47 Berkshire Hathaway, fundusz inwestycyjny Warrena Buffetta zainwestował 250 mln USD w obligacje Tiffany & Co.
Merkel krytykuje milionowe premie dla bankierów 15-02-2009, 08:11 Kanclerz Niemiec Angela Merkel ostro skrytykowała banki, które - mimo że korzystają z pomocy państwa, aby przetrwać obecny kryzys finansowy - wypłacają lub zamierzają wypłacać swym menedżerom milionowe premie.
Dniepropietrowsk wstrzymał przygotowania do Euro 2012 14-02-2009, 18:41 W związku z brakiem środków w miejskiej kasie, władze Dniepropietrowska wstrzymały przygotowania do Euro 2012 Nie oznacza to jednak zawieszenia wszystkich projektów związanych z mistrzostwami, bowiem część z nich to inwestycje prywatne.
L.Kaczyński: Rząd wymaga zasadniczej rekonstrukcji 14-02-2009, 16:48 Prezydent Lech Kaczyński, w rozmowie z "Rzeczpospolitą", podkreśla, że rząd wymaga zasadniczej rekonstrukcji. Zauważa jednocześnie, że na razie nie widać takiej woli ze strony premiera.
G7: priorytetem walka z recesją, będą "nowe reguły" 14-02-2009, 16:35 Najbardziej rozwinięte państwa świata z grupy G7 zapowiedziały w sobotę, że walka z recesją będzie ich priorytetem.
"FT": Ekspert ostrzega przed unieważnieniem opcji walutowych 14-02-2009, 16:28 Ewentualne unieważnienie przez polski rząd transakcji na opcje walutowe zawartych przez polskie firmy z bankami może zaszkodzić zaufaniu zagranicznych inwestorów i stać się dodatkowym źródłem presji na złotego.
Spotkanie grupy G7 zdominował niepokój o wzrost protekcjonizmu 14-02-2009, 12:42 Według wstępnej wersji raportu ze spotkania G7, które rozpoczęło się w piątek w Rzymie, szczyt zdominował niepokój o wzrost protekcjonizmu - podała agencja Reuters.
Masz kredyt we frankach ? Posłuchaj Szwajcara! 14-02-2009, 10:45 Polski dobrobyt zbudowaliśmy na słabym franku. Na kredyt. Zapytaliśmy, co o tym sądzi Constantin Vayenas, ekspert rynków wschodzących z banku UBS Wealth Management.
Kryzys uderza w Air France 14-02-2009, 10:06 Światowy kryzys gospodarczy jest przyczyną kłopotów francuskiej kompanii lotniczej Air France. O ponad 1000 osób zmniejszy się liczba pracowników tej firmy.
Kredyty płyną, ale już powoli 14-02-2009, 08:35 Styczniowy przyrost portfela kredytowego w krajowych bankach należy do największych w historii - pisze "Parkiet".
USA: Senat przyjął pakiet ratunkowy dla gospodarki 14-02-2009, 08:29 Senat USA przegłosował w piątek w nocy plan ratunkowy dla amerykańskiej gospodarki o wartości 787 mld dolarów - podała w sobotę agencja Reutera.
Wall Street znów pod kreską 13-02-2009, 22:09 Zakończenie tygodnia na amerykańskich giełdach nie poprawiło nastrojów inwestorów. W oczekiwaniu na decyzję Kongresu odnośnie planu ratunkowego dla gospodarki indeksy poddawały się falowaniu. Do sprzedaży akcji skłaniały przede wszystkim dane makro.
Krzysztof Urbanowicz nowym prezesem czeskiego Unipetrolu 13-02-2009, 21:52 Rada nadzorcza czeskiego Unipetrolu, spółki grupy kapitałowej PKN Orlen, powołała w piątek na prezesa Krzysztofa Urbanowicza. Wcześniej rada przyjęła rezygnację dotychczasowego szefa Unipetrolu Francisa Vleugelsa - poinformował płocki koncern w komunikacie.