Puma potwierdziła swoje całoroczne prognozy, sygnalizując niepewność na rynku

opublikowano: 26-10-2022, 14:51
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Akcje Pumy spadły w środę o 1,75 proc. po tym, jak firma potwierdziła swoje całoroczne prognozy, ale zasygnalizowała niepewność na globalnym rynku – podaje agencja Reutersa.

Fot. Raysonho/Wikimedia Commons/CC0

Niemiecki producent odzieży sportowej powtórzył swoje całoroczne wyniki operacyjne i prognozy sprzedaży, po tym, co określił jako najlepszy trzeci kwartał w swojej historii.

„Spodziewamy się ciągłej zmienności na rynku w czwartym kwartale, ale jesteśmy przekonani, że możemy dostarczyć zgodnie z naszymi całorocznymi prognozami” – powiedział Bjorn, prezes Pumy.

Firma podała, że jej dochody przed odliczeniem odsetek i podatków (EBIT) wzrosły o 12,6 proc. w ciągu roku do 258 mln euro (257 mln USD), podczas gdy sprzedaż w trzecim kwartale wzrosła o 16,9 proc. po uwzględnieniu różnic kursowych do 2,35 mld euro (2,34 mld USD).

Pomimo utrzymujących się skutków związanych z blokadami gospodarczymi w związku z wirusem COVID-19 w Chinach, Puma odnotowała wzrost sprzedaży w regionie Azji i Pacyfiku w trzecim kwartale.

Firma spodziewa się wzrostu sprzedaży po uwzględnieniu różnic kursowych o około 15 proc. i zysku EBIT między 600 a 700 mln EUR w 2022 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Oskar Nawalany, Reuters

Polecane