10 rzeczy, które warto wiedzieć przed rozpoczęciem handlu na rynkach.

1.Według prokuratury Zakłady Mięsne Henryk Kania produkowały nie tylko wyroby mięsne, ale też tysiące lewych faktur, oszukując skarb państwa na ponad 40 mln zł.
2. Wchłonięty Bytom to raczej kula u nogi dawnej Vistuli. Pierwotne marki radzą sobie jednak na tyle dobrze, że po 20 latach przerwy spółka może sypnąć groszem.
3. Rada wykonawcza i rada nadzorcza Commerzbanku zatwierdziły aktualizację strategii, która zakłada sprzedaż mBanku. Więcej…
4. Agencja Rozwoju Przemysłu zgodziła się wziąć udział w dokapitalizowaniu Trakcji, pod warunkiem, że spółka osiągnie porozumienia z finansującymi ją instytucjami. Więcej…
5. UOKiK i UKNF uczulają na ryzyko związane z inwestycjami na rynku nieruchomości, do których deweloperzy i pośrednicy wabią gwarancją zysku.
6. Koniunktura na rynkach towarów zaczęła się poprawiać, jednak specjalistom brak wiary w kontynuację tej tendencji. Przeczytaj prognozy…
7. Inwestorzy zaakceptowali zmiany w statucie funduszu MCI TechVentures, który miał na koniec 2018 r. 817,5 mln zł aktywów. Chodzi o zrównanie praw wszystkich jego uczestników. Więcej…
8. Po reformie nadzoru nad rynkiem kapitałowym emisje obligacji komunalnych nie załamały się. Druga połowa roku to jednak wciąż niewiadoma. Więcej…
9. Boombit, producent gier, przedstawił wyniki za I półrocze.
10. Na Wall Street tym razem spadki.
Kalendarium na piątek 29 września>>
Historia
688 lat temu pod Płowcami wojska króla Władysława Łokietka pokonały oddziały Zakonu Krzyżackiego.
486 lat temu w siedmiogrodzkim zamku Somlyo urodził się Stefan Batory, król Polski w latach 1576-1586. Zmarł 12 grudnia 1586 w Grodnie na Białorusi.
407 lat temu w Krakowie zmarł Piotr Skarga, jezuita, teolog, pisarz, nadworny kaznodzieja króla Zygmunta III Wazy; pierwszy rektor Akademii Wileńskiej (1579-1584); zdecydowany przeciwnik reformacji, współtwórca unii brzeskiej z 1596 r.; autor "Kazań sejmowych" i "Żywotów świętych".
80 lat temu w Warszawie powołano Szare Szeregi, konspiracyjną organizację Związku Harcerstwa Polskiego; Szare Szeregi były najliczniejszą młodzieżową organizacją konspiracyjną, która w połowie 1944 r. skupiała ponad 15 tys. członków, w tym ok. 7 tys. harcerek.
Podpis: Kamil Zatoński