Była moderatorka pozwała Facebooka

opublikowano: 25-09-2018, 09:36

Selena Scola, była moderatorka Facebooka pozwała spółkę. Oskarża ją o brak ochrony przed traumą, której doznała przeglądając treści w Internecie, donosi the Telegraph.

Scola pracowała w centrali Facebooka od czerwca 2017 roku do marca 2018 roku. W pozwie twierdzi, że nabawiła się w tym czasie zespołu stresu pourazowego pod wpływem oglądania w Internecie „aktów ekstremalnej i potwornej przemocy”. Zarzut wobec spółki dotyczy ignorowania przez nią wskazówek dotyczących postępowania z traumatycznymi treściami, stworzonych w 2015 roku przez tzw. Koalicję Technologiczną. Rekomendowały one m.in. psychologiczny monitoring nowych pracowników i obowiązkowe konsultacje w okresie pracy, jak również stosowanie technicznych środków redukujących wpływ niepożądanych treści.

Pozew ma status zbiorowego, co oznacza możliwość przyłączenia się innych osób, które zgłaszają takie same roszczenia. The Telegraph przypomina, że Facebook zatrudnia co najmniej 7,5 tys. moderatorów, którzy przeglądają treści publikowane na najpopularniejszym na świecie serwisie społecznościowym w poszukiwaniu kontrowersyjnych materiałów o charakterze np. seksualnym czy kryminalnym, które należy usunąć.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Telegraph

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu