Co nas czeka w 2020 r.?

opublikowano: 02-01-2020, 22:00

Jakie trendy będą kluczowe i najmocniej wpłyną na nasze życie? Które wydarzenia w Polsce i na świecie będą miały największy wpływ na rzeczywistość?

Co jest największą szansą, a co zagrożeniem? Któż nie chciałby znać odpowiedzi na te pytania… A któż może dać lepszą odpowiedź niż liderzy biznesu. Właśnie tak powstało specjalne wydanie „Pulsu Biznesu”, które dziś oddajemy w Twoje — Drogi Czytelniku — ręce. Specjalne, bowiem jako jedyne w roku nie zawiera newsów, wyników dziennikarskich śledztw, analizy czy poradników, a więc tego, co dostarczamy przez pozostałe dni w roku.

Zaprosiliśmy 18 wybitnych polskich przedsiębiorców i menedżerów do napisania felietonów, zawierających odpowiedź na pytanie: co nas czeka. Wiele ich dzieli — reprezentują różne branże i firmy różnej wielkości, jedni zbudowali biznes od zera, inni zarządzają narodowymi czempionami, polskimi czy regionalnymi strukturami globalnych korporacji. Mają też różne ścieżki kariery i doświadczenia. To, co ich łączy, to spektakularne sukcesy i pozycja biznesowych autorytetów, w czym niemałą rolę odgrywa zapewne umiejętne przewidywanie trendów. Nie narzucaliśmy szczegółowej tematyki ani sztywnych ram — teksty są w pełni autorskie.

Jestem przekonany, że ten intelektualny koktajl wizji będzie źródłem wielu inspiracji, które pomogą w osiągnięciu biznesowych celów w 2020 r. Korzystając z okazji, życzymy wielu sukcesów na miarę „jedynki” naszej gazety. Dziękujemy, że jesteście z nami, korzystając z wydania papierowego, internetowego czy też uczestnicząc w organizowanych przez nas konferencjach i wydarzeniach. To dzięki Wam — płacącym za dostęp do treści — możemy realizować naszą dziennikarską misję.

Piechocki: Czas mądrych wyborów

Gdański: Rok odpowiedzialności

Kłos: Przygotować się na nieprzewidywalne

Krasoń: Pięć wyzwań na 2020 

Borys: Futurystyczne lata dwudzieste — dekada nowych technologii

Mioduski: X, Y... Z

Gajewski: To będzie rok debaty o przyszłości relacji z klientami… 

Obajtek: Wyznaczanie trendów wymaga determinacji 

Daszyńska-Muzyczka: Kultura organizacyjna jest wyzwaniem 

Ciołkowski: Zróbmy stare rzeczy po nowemu

Suchański: Handel pędzi ku rewolucji

Piotrowska-Oliwa: Koniec wyborczego festiwalu 

Brzoska: Si vis pacem para bellum

Piecuch: Sztuczna inteligencja wymaga inteligencji emocjonalnej 

Batory: Jak digitalizacja zmieni(ła) świat 

Pawiński: Nadchodzi czas wyzwań i innowacji

Chludziński: Kryzys etapem ewolucji. Geopolityka, ekologia, innowacje

Czechowicz: 2020 pod znakiem digitalu i nowych technologii 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Polecane