Czytasz dzięki

France Telecom chce rozmawiać o resztówce TP SA po wyborach

Internet Securities
opublikowano: 05-09-2005, 11:21

France Telecom jest nadal zainteresowany zakupem resztówki akcji Telekomunikacji Polskiej SA (TP SA) od Skarbu Państwa, co pozwoliłoby francuskiemu operatorowi osiągnąć większościowy udział w TP SA, ale do negocjacji na ten temat chce powrócić po wyborach parlamentarnych planowanych na 25 września, wynika z wypowiedzi prezesa FT Didier Lombarda.

France Telecom jest nadal zainteresowany zakupem resztówki akcji Telekomunikacji Polskiej SA (TP SA) od Skarbu Państwa, co pozwoliłoby francuskiemu operatorowi osiągnąć większościowy udział w TP SA, ale do negocjacji na ten temat chce powrócić po wyborach parlamentarnych planowanych na 25 września, wynika z wypowiedzi prezesa FT Didier Lombarda.

„Dalej jesteśmy zainteresowani nabyciem pakietu, który pozwoliłby nam na osiągnięcie większościowego udziału w kapitale TP. Myślę, że dyskusja będzie wznowiona za kilka tygodni, gdy okres wyborczy będzie za nami” – powiedział Lombard w wywiadzie dla sobotniej „Rzeczpospolitej”.

Odpowiadając na pytanie, czy strategia FT, posiadającego obecnie 47,5% akcji TP SA zakłada odkupienie wszystkich walorów, prezes powiedział, że obecność akcjonariuszy mniejszościowych w spółkach FT ułatwia firmie działanie na rynkach lokalnych.

W lipcu minister skarbu Jacek Socha powiedział, że Ministerstwo Skarbu Państwo (MSP) nie porozumiało się z France Telecom w sprawie sprzedaży 3,87% akcji TP SA ze względu na to, że oferowana przez FT cena była za niska.

Na początku czerwca Socha mówił, że spodziewa się szybkiego sfinalizowania przez Skarb Państwa sprzedaży resztówki akcji TP SA, aby zapewnić środki związane z ustawą reprywatyzacyjną. Socha zapowiadał już wcześniej, że środki ze sprzedaży resztówki, w wysokości ok. 1 mld zł, zostaną przeznaczone na reprywatyzację.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane