Inwestorzy chcą sprzedać 18,18 mln akcji Asseco Poland

opublikowano: 24-12-2019, 12:20
aktualizacja: 24-12-2019, 13:34

Cyfrowy Polsat poinfromował, że na zaproszenie do sprzedaży akcj Asseco Poland odpowiedzieli inwestorzy posiadający 18,178 mln walorów.

"Ostateczna liczba akcji Asseco, w odniesieniu do których zostały złożone oferty sprzedaży, jest nadal przedmiotem weryfikacji przez Trigon Dom Maklerski S.A. i zostanie podana w późniejszym terminie, po zakończeniu ww. weryfikacji" - zaznaczono w komunikacie.

Prezes Asseco Adam Góral kontroluje obecnie 9,74 proc. akcji spółki
Wyświetl galerię [1/2]

Przetasowania

Prezes Asseco Adam Góral kontroluje obecnie 9,74 proc. akcji spółki

Cena, proponowana przez Cyfrowy Polsat, wynosi 65 zł. Wzywający chciał kupić 18,22 mln szt. akcji Asseco Poland dających 21,95 proc. głosów. Łączna wartość tego pakietu to 1,18 mld zł.

Kapitał zakładowy Asseco Poland dzieli się na 83 mln akcji. 

Wcześniej pisaliśmy (Asseco i Polsat czekają na werdykt), że grupa telekomunikacyjno-medialna deklarowała wprost, że jeśli dojdzie do transakcji, Asseco stanie się strategicznym partnerem technologicznym. Byłaby to realizacja scenariusza rozpatrywanego przed ponad trzema laty, kiedy CP szukał partnera do wdrożenia zintegrowanego środowiska IT. Asseco było wówczas brane pod uwagę, ale ostatecznie wybór padł na Huaweia. Pod koniec listopada CP wypowiedział jednak umowę chińskiemu partnerowi i szybko wynegocjował ugodę.

Potencjalny obszar do informatyzowania w całej grupie kontrolowanej przez Zygmunta Solorza jest ogromny — od Polkomtela, który potrzebuje systemu billingowego i CRM, przez Plus Bank, w którym Asseco mogłoby wdrożyć swój sztandarowy system def3000, po PAK i Netię.

Cena zaproponowana za jedną akcję Asseco to poziom, jakiego akcjonariusze Asseco nie widzieli w tej dekadzie. Wyżej kurs był tylko na początku wieku — jeszcze w czasach Softbanku, którego spółka jest następcą prawnym w wyniku fuzji z 2006 r., i Compu Rzeszów, bezpośredniego poprzednika Asseco, obecnego na giełdzie od 2004 r. 

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu