QRM - Quick Response Manufacturing

QRM - Quick Response Manufacturing

QRM - Quick Response Manufacturing
 / 26 marca 2019 / Warszawa

Cel

Warsztaty z metody QRM oraz goście specjalni, którzy przedstawią trzy przykłady wdrożeń QRM w rodzimych warunkach.

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe warsztaty dotyczące metody Quick Response Manufacturing poparte wdrożeniami case study. Udowodnimy, że szybka reakcja, krótki czas realizacji i bycie najszybszym w swojej branży są dziś równie ważne jak cena i jakość produktu oraz mogą być szansą dla wielu firm na wzrost biznesu w trudnych czasach niedoboru wykwalifikowanej kadry.

Warsztat poprowadzi Ireneusz Biliński – Partner firmy 4Results, który razem z zaproszonymi gośćmi specjalnymi, praktykami metody QRM, którzy z sukcesem wdrożyli metodę w swoich firmach podzielą się przykładami wdrożeń w polskich warunkach i realiach. Pokażą swoje doświadczenia jak wdrażać i czego unikać przy wdrożeniu metody QRM oraz przede wszystkim jak zwiększa się zaangażowanie ludzi w organizacjach oraz jakie efekty biznesowe można osiągnąć wdrażając metodę QRM.


Metoda QRM to zmiana strategii, która koncentruje całą organizację (planowanie materiałowe, zaopatrzenie, zarządzanie łańcuchem dostaw, prace w biurze, działy konstrukcyjne i technologiczne oraz rozwój nowych produktów) wokół jednego kluczowego nawyku, czyli konkurowania krótkim czasem i szybką reakcją. Zaproszeni Eksperci pokażą nie tylko, jak w praktyce skrócić czas realizacji zleceń o min. 50%, lecz również jak zaangażować ludzi i podwyższać jakość, zyskując dzięki temu większe przychody i udział w rynku.


Metoda QRM jest dedykowana dla firm produkcyjnych i usługowych, które wytwarzają produkty i usługi:

 • w małych ilościach, ale w bardzo dużej ilości wariantów (często przy dużej ilości komponentów) konkurując różnorodnością i szeroką ofertą
 • dostosowane / konfigurowane pod konkretne potrzeby i zamówienia klientów
 • projektowane / konstruowane na zamówienie klienta
 • gdzie planowanie tak wielu wariantów jest trudne i skomplikowane

oraz wszędzie tam gdzie konkurowanie krótkim czasem realizacji daje przewagę firmie!

Ireneusz Biliński podczas sesji warsztatowej przedstawi szczegółowo 4 fundamenty QRM:

POTĘGA CZASU – znaczący wpływ czasu i szybkiej reakcji na całe przedsiębiorstwo,
STRUKTURA ORGANIZACYJNA – jak zorganizować Twoje przedsiębiorstwo i strukturę organizacyjną, aby zredukować czasy realizacji i wspierać szybką reakcję w całej organizacji,
DYNAMIKA SYSTEMU – pozwala zrozumieć zależność między zleceniami klientów a kluczowymi zasobami ( ludzie i maszyny ) oraz podejmować lepsze decyzje dotyczące zarządzania mocami produkcyjnymi w środowisku zmiennej produkcji jednostkowej,
UJEDNOLICONA I SPÓJNA STRATEGIA CAŁEGO PRZEDSIĘBIORSTWA – QRM nie jest strategią tylko dla obszaru produkcji. Jej wdrożenia obejmują planowanie, łańcuch dostaw, operacje biurowe w tym konstrukcję i technologię oraz wprowadzanie nowych wyrobów.

„Polska, będąc europejską potęgą w produkcji wyrobów na indywidualne zamówienie klientów w wielu branżach, ma niepowtarzalną szansę jeszcze lepszego wykorzystania swojej pozycji i uzyskania trwałej przewagi konkurencyjnej na wymagającym rynku europejskim, a jak pokazują pierwsze wdrożenia QRM w Polsce, efekty biznesowe mogą być naprawdę imponujące, można jednocześnie zdobywać nowe rynki i podnosić zyskowność.” Ireneusz Biliński – 4Results

Kto powinien wziąć udział:
Warsztaty dedykowane są wszystkim osobom odpowiadającym za zarządzanie firmą, zarządzaniem obszarem produkcji oraz wdrażaniem nowych wyrobów w firmach reprezentujących szeroki wachlarz branż, w szczególności na stanowiskach:

 • Właściciela firmy, Członka Zarządu i Dyrektora Zarządzającego
 • Dyrektora Operacyjnego
 • Dyrektora i Kierownika ds. Sprzedaży
 • Dyrektora i Kierownika ds. Produkcji
 • Dyrektora i Kierownika ds. Planowania Produkcji
 • Dyrektora Zakładu Produkcyjnego
 • Kierownika Działu Przygotowania Produkcji/Przygotowania Produkcji
 • Kierownika ds. Jakości
 • Dyrektora/Kierownika ds. Logistyki
 • Głównego Projektanta
 • Głównego Technologa
 • Kierownika Projektu

Zapraszam do udziału !
Renata Grzeszczak - Project Manager / Team Leader

Kontakt

Sprzedaż, współpraca

Opiekun merytoryczny

Renata Grzeszczak
Renata Grzeszczak

Project Manager - Team Leader

Miejsce

Hotel Polonia Palace, Al. Jerozolimskie 45


Warszawa

Partner Merytoryczny

Patron Medialny

 • 4 Results – firma konsultingowa mająca na celu usprawnianie, reorganizację i rozwijanie firm, które poszukują nowych rozwiązań i chcą zmiany. Skupiamy się na kilku obszarach: usprawnianiu produkcji, zwiększaniu sprzedaży, doskonaleniu procesów biznesowych i rozwijaniu kompetencji pracowników, skutecznie łącząc aspekty twarde i miękkie. Jesteśmy dla klientów partnerem biznesowym wspierającym Klienta strategicznie i operacyjnie, który potrafi przekładać wizję na konkretne działania (www.4results.pl).