Polak pokieruje działalnością największego banku na Ukrainie

opublikowano: 02-07-2019, 11:39

Mariusz Kaczmarek od 1 lipca kieruje działalnością ukraińskiego Privatbanku, donosi serwis UBR.ua.

Kaczmarek, w przeszłości pełniący podobne stanowisko w Eurobanku, podpisał kontrakt na trzy lata.

fot. Bloomberg

- Mieliśmy konkurs na to stanowisko i prezentujemy jego zwycięzcę. Będzie odpowiedzialny za całą działalność operacyjną Privatbanku – powiedział UBR.ua sekretarz prasowy banku Oleg Serga.

Serwis przypomina, że Kaczmarek jest drugim obcokrajowcem w zarządzenie znacjonalizowanego Privatbank. Prezesem jest Czech, Peter Krumhanzl.

Privatbank informuje na swojej stronie internetowej, że ma 2 tys. oddziałów i dysponuje siecią 7,2 tys. bankomatów. Działający od 1992 roku bank jest liderem branży, zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez Gfk Ukraine w IV kwartale 2018 roku, aż 53,4 proc. klientów indywidualnych uważa go swój główny bank.

Privatbank jest od grudnia 2016 roku własnością państwa. Wcześniej ponad 90 proc. jego kapitału należało do Ihora Kołomojskiego i Hennadija Boholubowa.

Privatbank zakończył 2018 rok rekordowym zyskiem wysokości 11,67 mld hrywien (417 mln USD). Rok wcześniej miał 22,9 mld hrywien straty. Po dwóch miesiącach 2019 roku Privatbank miał już 5,2 mld hrywien zysku netto i był on o 4 mld hrywien wyższy niż w tym samym okresie poprzedniego roku.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, UBR.ua

Polecane