Prowadzisz firmę? Nie przegap tych informacji

opublikowano: 05-08-2022, 18:30
Obserwuj w MójPB:
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zmiany przepisów, nowe podatki, pieniądze na rozwój firmy – wszystko, co warto wiedzieć, prowadząc biznes. Zapraszamy do lektury.

1. Kup samochód na firmę jeszcze w tym roku, aby zyskać korzystniejszy odpis amortyzacyjny. Jeśli się spóźnisz, możesz sporo stracić. Ostatnia szansa na korzystny zakup auta do firmy.

Zdążyć przed zmianami:
Zdążyć przed zmianami:
Przedsiębiorcy mają już tylko kilka miesięcy, aby kupić auto do firmy i skorzystać z pełnego odpisu amortyzacyjnego.
Adobe Stock

2. Polski Ład: kolejny kłopot ze składką zdrowotną. Przez niejasne przepisy o składce na NFZ ryczałtowcy mogą stracić na zmianie formy opodatkowania w trakcie roku.

3. Wdrażanie innowacji, szkolenia, prace B+R w branży technologii spożywczych – m.in. na to MŚP wciąż mogą zdobyć dofinansowanie ze starej perspektywy UE. Poznaj najciekawsze dotacje dostępne w sierpniu.

Niemały wybór:
Niemały wybór:
Przedsiębiorcy czekają na konkursy z grantami z nowego unijnego rozdania. Zanim jednak wystartuje nowa perspektywa finansowa, muszą zadowolić się dostępnym wachlarzem możliwości dotacyjnych.
Adobe Stock

4. Polacy bardziej boją się tego, że za długi bank nie da im kredytu, niż że utracą dobry wizerunek. Co czwarty nie wie, co zrobić, aby zniknąć z rejestru dłużników. Czym grozi wpis do KRD?

5. Jeśli nie będzie szkoleń ani możliwości rozwoju, odejdziemy – mówi wprost wielu zatrudnionych. Co skłania pracowników do zmiany miejsca pracy?

6. Krajowy System e- Faktur działa od stycznia. Tymczasem prawie połowa przedsiębiorców o nim nie słyszała, a wiedza tych, którzy znają temat, jest znikoma. Polskie firmy nie są gotowe na KSeF.

7. Reforma - zgodnie z dyrektywą - miała już nadejść, ale nie wiadomo, kiedy to nastąpi. Co zmieni się w umowach o pracę na okres próbny?

Próbne limity:
Próbne limity:
Pracodawcy chcieliby mieć więcej czasu na sprawdzenie umiejętności osób przyjętych do pracy na okres próbny, nim zdecydują się dać im etat. Zbliżająca się reforma nie wydłuży tego okresu ponad obecny limit. Zróżnicuje go natomiast zależnie od dalszych planów firmy w stosunku do pracownika - czy zatrzyma go na krótszą czy dłuższą umowę.
Adobe Stock

8. Unijne dotacje sfinansowały powstanie m.in. nowatorskich technologii wykorzystujących fale mózgowe i sensorów rozluźniających mięśnie. Innowacyjne rozwiązania dla nauki i przemysłu.

9. Polscy pracodawcy wolą zatrudnić nowego pracownika niż dokształcić obecnego. Publiczny system szkoleń może to zmienić – twierdzą eksperci Konfederacji Lewiatan. Jak podnieść kompetencje pracowników?

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane