i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl
Zmiany przepisów, nowe podatki, pieniądze na rozwój firmy – wszystko, co warto wiedzieć, prowadząc biznes. Zapraszamy do lektury.
1. Kup samochód na firmę jeszcze w tym roku, aby zyskać korzystniejszy odpis amortyzacyjny. Jeśli się spóźnisz, możesz sporo stracić. Ostatnia szansa na korzystny zakup auta do firmy.
Artykuł dostępny dla subskrybentów i zarejestrowanych użytkowników
REJESTRACJA
SUBSKRYBUJ PB
Zyskaj wiedzę, oszczędź czas
Informacja jest na wagę złota. Piszemy tylko o biznesie
Poznaj „PB”
79 zł5 zł/ miesiąc
przez pierwsze dwa miesiące później cena wynosi 79 zł miesięcznie
Cały artykuł mogą przeczytać tylko nasi subskrybenci.Tylko teraz dostęp w promocyjnej cenie.
przez pierwsze dwa miesiące później cena wynosi 79 zł miesięcznie
Od jakiegoś czasu nie masz pełnego dostępu do publikowanych treści na pb.pl. Nie może Cię ominąć żaden kolejny news.Wróć do świata biznesu i czytaj „PB” już dzisiaj.
3. Wdrażanie innowacji, szkolenia, prace B+R w branży technologii spożywczych – m.in. na to MŚP wciąż mogą zdobyć dofinansowanie ze starej perspektywy UE. Poznaj najciekawsze dotacje dostępne w sierpniu.
Niemały wybór:
Przedsiębiorcy czekają na konkursy z grantami z nowego unijnego rozdania. Zanim jednak wystartuje nowa perspektywa finansowa, muszą zadowolić się dostępnym wachlarzem możliwości dotacyjnych.
Adobe Stock
4. Polacy bardziej boją się tego, że za długi bank nie da im kredytu, niż że utracą dobry wizerunek. Co czwarty nie wie, co zrobić, aby zniknąć z rejestru dłużników. Czym grozi wpis do KRD?
6. Krajowy System e- Faktur działa od stycznia. Tymczasem prawie połowa przedsiębiorców o nim nie słyszała, a wiedza tych, którzy znają temat, jest znikoma. Polskie firmy nie są gotowe na KSeF.
Pracodawcy chcieliby mieć więcej czasu na sprawdzenie umiejętności osób przyjętych do pracy na okres próbny, nim zdecydują się dać im etat. Zbliżająca się reforma nie wydłuży tego okresu ponad obecny limit. Zróżnicuje go natomiast zależnie od dalszych planów firmy w stosunku do pracownika - czy zatrzyma go na krótszą czy dłuższą umowę.
Adobe Stock
8. Unijne dotacje sfinansowały powstanie m.in. nowatorskich technologii wykorzystujących fale mózgowe i sensorów rozluźniających mięśnie. Innowacyjne rozwiązania dla nauki i przemysłu.
9. Polscy pracodawcy wolą zatrudnić nowego pracownika niż dokształcić obecnego. Publiczny system szkoleń może to zmienić – twierdzą eksperci Konfederacji Lewiatan. Jak podnieść kompetencje pracowników?