Prezes spółki z GPW przejmuje Vervę Warszawa

DI
opublikowano: 10-06-2021, 10:46
aktualizacja: 10-06-2021, 13:13

Prezes zarządu i akcjonariusz giełdowej spółki Plast-Box odkupił siatkarski klub Verva Warszawa. Wkrótce zainwestuje w niego ukraiński oligarcha.

Verva Warszawa
Verva Warszawa
Mariusz Palczynski / Forum

Trwający od listopada proces pozyskania inwestorów do siatkarskiego klubu Verva Warszawa, brązowego medalisty Plus Ligi, zakończył się powodzeniem. 10 czerwca 100 proc. udziałów w spółce Projekt Warszawa (taka jest oficjalna nazwa spółki prowadzącej klubu) odkupił Grzegorz Pawlak. To postać dobrze znana giełdowym inwestorom z GPW, bo jest założycielem, akcjonariuszem i prezesem Plast-Boksu, notowanego na warszawskiej giełdzie producenta opakowań plastikowych i wiader. Klub siatkarski nabył jako osoba prywatna.

“Pan Grzegorz Pawlak jako prywatny inwestor przedstawił najatrakcyjniejszą długookresową strategię dla klubu, gwarantującą stabilność i bezpieczeństwo finansowe, pozwalające na walkę o najwyższe trofea w rozgrywkach krajowych i europejskich” - mówi Bertrand Jasiński, dotychczasowy właściciel klubu, w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej.

Sam po półtora roku żegna się z klubem.

“Złożyłem rezygnację z funkcji prezesa zarządu i przekazałem ją Grzegorzowi Pawlakowi. Dziękuję zawodnikom, trenerom, kibicom, współpracownikom, sponsorom, partnerom i całemu środowisku siatkarskiemu za wsparcie i dwa lata współpracy. Cieszę się, że w 2019 roku udało mi się uchronić klub przed upadkiem, później być dumnym ze zdobycia brązowego medalu w zakończonym sezonie, a na końcu pozyskać inwestora, który zapewni stabilność i bezpieczeństwo jakiego klub potrzebuje” - czytamy w oświadczeniu.

Nowy właściciel musi w szybkim tempie zainwestować w klub miliony złotych. Poszukiwania inwestorów były związane z napiętą sytuacją finansową klubu. W listopadzie 2019 r. dziura w budżecie wynosiła 1,7 mln zł, od tego czasu znacząco się jeszcze powiększyła, a na dodatek ze sponsorowania klubu wycofał się PKN Orlen, który jako sponsor tytularny wkładał w klub 4 mln zł. Według naszych informacji głównym finansującym klub ma zostać Ołeksandr Hereha, ukraiński oligarcha i polityk. Jest właścicielem sieci marketów budowlanych Epicentr na Ukrainie i tak właśnie poznał się z Grzegorzem Pawlakiem. Plast-Box ma w tym kraju fabrykę, a dużym odbiorcą jest właśnie sieć Herehy.

Przeczytaj kim jest ukraiński inwestor

O przejęcie warszawskiego klubu starali się także Michał Kubiak i Wilfredo Leon, siatkarskie gwiazdy, ale nie udało im się porozumieć z Bertrandem Jasińskim.

O burzliwych kulisach negocjacji przeczytasz tu >>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane