Wirecard: możemy być ofiarą oszustwa na wielką skalę

opublikowano: 19-06-2020, 07:37

Prezes Markus Braun opublikował nagranie wideo, w którym twierdzi, że niemiecki Wirecard mógł stać się ofiarą oszustwa na wielką skalę, informuje Reuters.

W czwartek wartość niemieckiej firmy zajmującej się m.in. obsługą płatności i kart spadła o ok. 60 proc. po tym jak audytor odmówił zatwierdzenia jej sprawozdania za ubiegły rok z powodu brakujących 1,9 mld EUR.

- Obecnie nie można wykluczyć, że Wirecard AG stał się stroną pokrzywdzoną w wyniku oszustwa na wielką skalę – powiedział prezes Markus Braun w opublikowanym w piątek nagraniu wideo.

Reuters zwraca uwagę, że wydarzenia z czwartku oznaczają nagły zwrot w historii fintechu z Monachium, uznawanego dotychczas za przykład sukcesu niemieckiej firmy, potwierdzonego wejściem spółki do indeksu blue chipów DAX w 2018 roku.

Jak piszemy w piątkowym Pulsie Biznesu, akcje Wirecardu były jednym z ulubieńców polskich funduszy inwestycyjnych. Aż 34 zainwestowały pieniądze klientów w jego papiery. Inwestycje w Wirecard zajmowały pod względem wartości trzecią pozycję jeśli chodzi o inwestycje w zagraniczne spółki, tuż za Amazonem i Microsoftem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane