Prowadzisz firmę? Nie przegap tych informacji

opublikowano: 29-07-2022, 18:52
Obserwuj w MójPB:
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zmiany przepisów, nowe podatki, pieniądze na rozwój firmy – wszystko, co warto wiedzieć, prowadząc biznes. Zapraszamy do lektury.

1. Podpowiadamy co krok po kroku należy zrobić, aby szybko, skutecznie i bezpiecznie zmienić formę opodatkowania i oszczędzić na podatkach dochodowych. Jak obniżyć podatki?

Powinności podatnika:
Powinności podatnika:
Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy zmienić formę opodatkowania. Podpowiadamy, jakie obowiązki trzeba spełnić w przypadku takiej decyzji.
Adobe Stock

2. Faktoring notuje największy wzrost w historii. W pierwszym półroczu branża powiększyła się o jedną trzecią w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku.

3. Za brak w firmie procedur zgłaszania naruszeń prawa miało grozić nawet pozbawienie wolności, ale skończy się na grzywnie. Jednak za odwet na sygnaliście pobłażania nie będzie. Przepisy o sygnalistach: kto może trafić za kratki?

Stopniowanie kar:
Stopniowanie kar:
Sankcje za nieprzestrzeganie nakazów i zakazów z ustawy o ochronie sygnalistów będą zróżnicowane i zależne od dolegliwości danego naruszenia dla osoby, która go doświadczyła – wyjaśnia projektodawca. Najłagodniejsza to grzywna, najostrzejsza to pozbawienie wolności.
Adobe Stock

4. Specjaliści i menedżerowie z sektora IT zarabiają średnio 18 843 zł brutto. To o jedną trzecią więcej niż przed rokiem. Ile można zarobić w branży IT?

5. Zapewnienie cyberbezpieczeństwa jest jednym z największych wyzwań stojących przed firmami. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by ochronić biznes przed atakami hakerów. Jak zabezpieczyć firmę przed cyberatakiem?

Pamiętaj o cyberochronie:
Pamiętaj o cyberochronie:
Tylko 15 proc. polskich firm ma gotowe scenariusze reagowania na wypadek cyberprzestępstwa. Wielu przedsiębiorstw wciąż bagatelizuje kwestie bezpieczeństwa, przez co stają się łatwym obiektem ataku.
Adobe Stock

6. W transporcie i spedycji brakuje rąk do pracy. Przedsiębiorcy mówią o braku co najmniej 150 tys. kierowców.

7. Internet sprawił, że freelancerzy mogą pracować z dowolnego miejsca na Ziemi. Czym państwa kuszą cyfrowych nomadów? Z laptopem przez świat: jak pracują cyfrowi nomadzi

Przyjemne z pożytecznym
Przyjemne z pożytecznym
Cyfrowi nomadzi mogą pozwolić sobie na przemieszczanie się po świecie i organizację pracy według własnych preferencji.
Adobe Stock

8. Oszczędzasz na bezpieczeństwie pracy? Słono zapłacisz

9. Jak negocjować z funduszami VC? Start-upowcy dostaną granty na fachową pomoc prawną. To uchroni ich przed podpisaniem niekorzystnych umów inwestycyjnych.

Profesjonalna pomoc:
Profesjonalna pomoc:
Nie wszystkie trudne dla rozwoju firmy sytuacje można przewidzieć na etapie planowania inwestycji. Dlatego bezcenne jest wsparcie doświadczonych doradców.
Adobe Stock

10. Czego pracownicy oczekują od pracodawców? Na pierwszym miejscu zatrudnieni stawiają atrakcyjne wynagrodzenie i benefity. Jednak coraz ważniejsze jest dla nich dobre samopoczucie w miejscu pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane