Szef mBanku o sporach o franki: to humbug

opublikowano: 31-10-2019, 12:06

Dopóki wystarczy mi sił, będę kontynuować spór - powiedział Cezary Stypułkowski, prezes mBanku, na konferencji prasowej, odnosząc się do spraw sądowych, dotyczących kredytów we frankach.

Jego zdaniem, temat abuzywności klauzul w umowach kredytowych, które dla sądów stanowią podstawę do orzekania na niekorzyść banku, to "fundamentalny humbug". Nie zgadza się, że w umowach takie klauzule istniały, podaje Bloomberg.

Cezary Stypułkowski, prezes mBanku
Zobacz więcej

Cezary Stypułkowski, prezes mBanku Fot. ARC

W opublikowanym dziś raporcie za III kwartał bank zwiększył jednak o 66 mln zł wysokość rezerw na spory z frankowiczami.

Cezary Stypułkowski przyznał, że po wyroku TSUE, wydanym 3 października, bank zaczął przegrywać więcej spraw z pozwów frankowiczów. Jak zaznaczył, sądy przez pewien czas wstrzymywały się z orzekaniem w tego typu sprawach, czekając na werdykt trybunału.

Jego zdaniem, nie można jeszcze mówić o jasnym orzecznictwie sądów, dlatego wielkość rezerw może się zmienić. 

Przyznał, że rozmowy z audytorem na temat tego, jak traktować portfel kredytów frankowych, nie są łatwe.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy