Prowadzisz firmę? Nie przegap tych informacji

opublikowano: 10-06-2022, 17:50
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zmiany przepisów, nowe podatki, pieniądze na rozwój firmy – wszystko, co warto wiedzieć, prowadząc biznes. Zapraszamy do lektury.

1. Przedstawiamy wyliczenia, które mogą pomóc przedsiębiorcom w ocenie, jaka forma opodatkowania działalności wkrótce będzie im się najbardziej opłacać. Sprawdź, jak zyskać po naprawie Polskiego Ładu.

Którą opcję wybrać:
Którą opcję wybrać:
1 lipca zaczną obowiązywać daleko idące zmiany w Polskim Ładzie. Przedsiębiorcy muszą porównać różne warianty rozliczeń, aby podjąć decyzję, który najbardziej im się opłaca.
Adobe Stock

2. Innowacje energetyczne, projekty cyfrowe, nowe kontrakty, rozwiązania medyczne. Między innymi na to MŚP mogą dostać granty przyznawane przez urzędy i agencje rządowe. Poznaj najciekawsze dotacje dostępne w czerwcu.

Pieniądze na rozwój:
Pieniądze na rozwój:
Przedsiębiorcy mogą starać się o dotacje m.in. na ekspansję zagraniczną, projekty cyfrowe i innowacje energetyczne.
Adobe Stock

3. Pandemia zmiotła z rynku około 20 proc. lokali z branż gastronomicznej i eventowej. Kto nie przetrwał zawirowań związanych z COVID-19?

4. Od 30 czerwca bieg terminu przedawnienia w razie próby polubownego rozwiązania sporu albo mediacji zostanie tylko zawieszony, a nie przerwany. Co ta zmiana oznacza dla przedsiębiorców? Nowe prawo może utrudnić ugody między firmami.

Potrzebne rozwiązanie:
Potrzebne rozwiązanie:
Do tej pory wierzyciele często korzystali z ugody tylko po to, żeby przerwać bieg terminu przedawnienia. Zmiany, które wejdą w życie z końcem czerwca, mają ukrócić tego typu praktyki.
Adobe Stock

5. Faktoring ratuje firmy w czasie podwyżek. Szybki wzrost cen sprawia, że dostępu do gotówki przedsiębiorcy coraz częściej szukają u faktorów.

6. Przedsiębiorcy doceniają wagę transformacji cyfrowej, ale większość z nich nie planuje zwiększać nakładów na ten cel ani zatrudniać specjalistów. Cyfryzacja: przed firmami wiele do zrobienia.

7. Jeszcze przez dwa miesiące MŚP mogą ubiegać się o dotacje, które ułatwią im zdobycie funduszy unijnych rozdzielanych przez KE. Jak dostać granty z Brukseli?

8. Młodzi przedsiębiorcy wprowadzili innowacyjne produkty na rynek i zwiększyli sprzedaż dzięki dotacjom z programu wspierającego pięć wschodnich województw. Polska Wschodnia: granty drogą do rozwoju firm.

Celem innowacje:
Celem innowacje:
Unijne dotacje przeznaczone dla wschodnich województw wsparły wiele projektów zakładających powstanie nowatorskich rozwiązań medycznych.
Adobe Stock

9. Rośnie liczba ataków wykorzystujących platformy specjalizujące się w kontaktach zawodowo-biznesowych. Uwaga na oszustwa hakerów na Linkedin.

10. Nutritech: nowe dotacje dla innowatorów. Program Nutritech wspierający prace B+R pomoże przedsiębiorcom opracować nowatorskie rozwiązania żywieniowe istotne w profilaktyce i leczeniu chorób.

Istotne branżowe wsparcie:
Istotne branżowe wsparcie:
Nutritech dofinansuje prace badawczo-rozwojowe i przedwdrożeniowe w sektorze technologii rolno-spożywczych.
Adobe Stock

11. Nowi pracownicy otrzymują wyższe wynagrodzenia niż osoby już dawno zatrudnione w firmie na analogicznych stanowiskach. Nadciąga kompresja płac.

12. Ruszyło przyjmowanie zgłoszeń do 23. edycji rankingu małych i średnich firm. Gazele Biznesu 2022 na start!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane