Corporate Cybersecurity
ZarządzanieWarszawaKonferencja
 ‑ 
Novotel Airport (ul. 1 Sierpnia 1, Warszawa)
 ‑ 
Corporate Cybersecurity
Eliminuj źródła potencjalnych zagrożeń

Wstęp bezpłatny

Szanowni Państwo!


Już 17-18 kwietnia zapraszam na kolejną edycję konferencji „Corporate Cybersecurity”, która powstała w odpowiedzi na szereg wyzwań, z którymi w dobie cyfryzacji borykają się przedsiębiorstwa.

Wiadomo, że aktywna i zaawansowana strategia bezpieczeństwa w firmie to absolutna konieczność.
W związku z coraz większą digitalizacją światowych gospodarek, rozwojem big data, mobilności oraz rozwiązań chmurowych coraz większe znaczenie odgrywa cyberbezpieczeństwo.

Konferencja jest wyjątkowym wydarzeniem poświęconym cyberbezpieczeństwu będącym specjalnie skrojonym na potrzeby biznesu i nakierowanym na identyfikację i eliminację najnowszych i niespodziewanych form zagrożeń dla firm.

Zaproszeni eksperci podzielą się swą wiedzą i doświadczeniami, odpowiedzą na Państwa kluczowe pytania i pomogą wskazać, które ze stosowanych przez Państwa narzędzi zabezpieczających wymagają wzmocnienia, a których całkowicie brakuje.

Do udziału zapraszam wszystkie osoby odpowiedzialne w firmie za tworzenie i realizację skutecznego planu odpierania cyberagrożeń dostosowanego do specyfiki danego biznesu i te, którym nie są obojętne wyniki i sprawne funkcjonowanie firmy.

Serdecznie zapraszam!

Aldona Mlonek
Project Manager





Partner merytoryczny

Microsoft
jest liderem branży nowych technologii – dostawcą usług i urządzeń dla konsumentów oraz klientów instytucjonalnych i komercyjnych, które pomagają w pełni realizować ich potencjał.

Wśród sztandarowych produktów oferowanych przez Microsoft znajduje się system operacyjny Windows, z którego korzysta obecnie blisko 1,5 mld użytkowników na całym świecie. Windows 10 to największy w historii firmy Microsoft krok w kierunku jeszcze pełniejszej personalizacji, produktywności i bezpieczeństwa komputerów osobistych. Jako pierwszy w rodzinie systemów operacyjnych Microsoft system Windows 10 jest dystrybuowany w modelu usługowym (Windows-as-a-Service) co oznacza, że na bieżąco będzie aktualizowany o nowe funkcje i zabezpieczenia. W jego tworzeniu uczestniczyło ponad 5 mln użytkowników. System operacyjny Windows jest również dostępny w wersjach na platformę mobilną Windows Phone oraz platformę serwerową Windows Server.


Największe zagrożenia w cyberprzestrzeni. Prognoza na 2018

Pb.pl 2018.01.03

Już w poprzednich latach zaobserwowano ataki na systemy ważne dla funkcjonowania państwa, które obejmują sektory takie, jak między innymi logistyka, ochrona zdrowia czy energetyka. Według przewidywań pracującego na Uniwersytecie Oksfordzkim Paula Timmersa, 2018 roku cyberataki mogą rozszerzyć się również na inne sektory gospodarki, takie jak transport, czy gospodarka wodna. Jak wskazuje Timmers, "ważnym elementem potencjalnych ataków będzie także ich przewidywany międzynarodowy oraz międzysektorowy charakter. Oznacza to pogłębioną potrzebę usprawnienia współpracy zarówno pomiędzy organizacjami międzynarodowymi, rządami państw, a także przedsiębiorstwami". Według niego, cyfryzacja postępująca we wszystkich gałęziach gospodarki zaciera granice między sektorami, dzięki czemu współpraca staje się jeszcze bardziej istotna (...)

Cyberbezpieczeństwo, rozwój technologii i zmiany przepisów

Pb.pl 2017.06.07

Niskie stopy procentowe, mała rentowność produktów, nowe regulacje, duża konkurencja ze strony spółek technologicznych to, zdaniem bankowców, największe zagrożenia dla sektora finansowego w najbliższych latach. Podczas debaty „Mapa wyzwań przed sektorem bankowym” na konferencji EKF w Sopocie prezesi banków przedstawiali najważniejsze problemy, którym sektor bankowy będzie musiał stawić czoła w najbliższej przyszłości.
— Ogromnym wyzwaniem dla sektora są cyberataki. Byliśmy niedawno świadkami ataku na tysiące systemów i instytucji na świecie. W Polsce jesteśmy dobrze zorganizowani, działamy w tym obszarze, w ramach ZBP, a banki inwestują w bezpieczeństwo trzykrotnie więcej niż inne sektory (...)

Morawiecki: cyberbezpieczeństwo może być naszą narodową kompetencją

Pb.pl 2017.06.19

Talenty informatyczne są naszym dobrem narodowym, chcemy to dobro narodowe włączyć w globalny krwioobieg gospodarczy, by cyberbezpieczeństwo stało się naszą narodową kompetencją, naszą specjalnością - powiedział premier Mateusz Morawiecki we Wrocławiu (…)
„Deklaruję w tym miejscu, że chcemy, by cyberbezpieczeństwo stało się naszą narodową kompetencją. Trzy polskie uniwersytety są w najściślejszej czołówce w programowaniu komputerowym, co pokazały akademickie mistrzostwa świata w tej dziedzinie” - powiedział Morawiecki (...)


Partnerzy:

Partner Merytoryczny

 

Patron Honorowy

 

Patron Medialny

     

Przeczytaj w strefie wiedzy

BankowośćDigitalE-commerceEnergetykaFinanseHuman ResourcesITInnowacjeInwestowanieLogistykaMarketingNieruchomościObsługa klientaPrawoPublic relationsR&DSprzedażSztuczna inteligencjaUmiejętności miękkieZarządZarządzanieZarządzanie należnościamiMedycynaFarmacjaAkademia Przedsiębiorcy
GOŚĆ HONOROWY: Dr Maciej Kawecki

GOŚĆ HONOROWY: Dr Maciej Kawecki

Koordynator krajowej reformy ochrony danych osobowych, dyrektor Departamentem Zarządzania Danymi w Ministerstwie Cyfryzacji,  

Doktor nauk prawnych. W latach 2016 – 2017 doradca w Gabinecie Politycznym Ministra Cyfryzacji. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, na którym obronił pracę doktorską nt. unijnej reformy ochrony danych osobowych. Studiował również na Uniwersytecie w Sztokholmie oraz Uniwersytecie J.W. Goethego we Frankfurcie nad Menem. W latach 2015-2016 zatrudniony w Biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Autor kilkudziesięciu publikacji z zakresu bezpieczeństwa danych osobowych, uczestnik kilkudziesięciu krajowych oraz międzynarodowych konferencji naukowych z zakresu prawa nowych technologii. Dr Maciej Kawecki został laureatem konkursu Rising Stars 2017. Kapituła konkursu, organizowanego przez Wolters Kluwer Polska i Dziennik Gazetę Prawną, przyznała dr. Kaweckiemu nagrodę specjalną, wskazując w uzasadnieniu m.in. na tytaniczną pracę, jakiej dokonał na rzecz wdrożenia w Polsce unijnej reformy ochrony danych osobowych (RODO), której owocem jest kompletny projekt nowej ustawy o ochronie danych osobowych i projekt przepisów wprowadzających, który zmienia ponad sto aktów prawnych. Konkurs, skierowany do osób przed 35 rokiem życia, ma wyłaniać młodych prawników, którzy swoją wiedzą, przedsiębiorczością oraz postawą społeczną realizują najwyższe standardy świadczenia usług prawnych, wyróżniają się m.in. kreatywnością i umiejętnością wyczuwania nowych trendów rynkowych, łącząc karierę zawodową z pracą naukową.

Kamil Basaj

Kamil Basaj

Kierownik Projektu INFO OPS, Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń,  

Kierownik projektu badań i monitoringu polskojęzycznego środowiska informacyjnego w cyberprzestrzeni INFO OPS Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń. Założyciel i redaktor projektu propagującego wiedzę o zjawisku obcego oddziaływania informacyjnego, dezinformacji i propagandy @Disinfo_Digest. Konsultant projektów badawczych nad zjawiskami oddziaływania informacyjnego i psychologicznego.

Olga Budziszewska

Olga Budziszewska

Cybersecurity Assurance Program Manager, Microsoft,  

Certified Information Security Manager (CISM), absolwentka kryminologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w Instytucie Organizacji i Zarządzania w Przemyśle. Od 12 lat związana z cyberbezpieczeństwem i zarządzaniem bezpieczeństwem informacji. Od 4 lat pracuje w Microsoft wspierając wdrożenia projektów w chmurze obliczeniowej Microsoft Azure. Jako Cybersecurity Assurance Manager pomaga firmom i organizacjom bezpiecznej transformacji cyfrowej.

Michał Chodorek

Michał Chodorek

Adwokat, KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński,  

Specjalizuje się w ochronie danych osobowych, prawie własności intelektualnej (w szczególności e-commerce, prawie autorskim i prawie znaków towarowych) a także w prawie nieuczciwej konkurencji.
Jego doświadczenie obejmuje ocenę zgodności z prawem celów, zakresu i sposobów przetwarzania danych osobowych, jak również doradztwo przy transakcjach dotyczących praw własności intelektualnej, reprezentację klientów w postępowaniach cywilnych i karnych dotyczących naruszeń praw własności intelektualnej i czynów nieuczciwej konkurencji.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz British Law Centre, prowadzonego wspólnie przez Uniwersytet Warszawski i University of Cambridge. Tytuł zawodowy uzyskał odbywając aplikację przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Wojciech Dziomdziora

Wojciech Dziomdziora

Counsel, IP&TMT Practice, Domański Zakrzewski Palinka sp. k.,  

Jest specjalistą w zakresie prawa autorskiego, mediów, telekomunikacji i nowych technologii, zarówno na gruncie krajowym jak i międzynarodowym. Doradza firmom z różnych branż w zakresie wdrażania systemów IT, cyber compliance, zarządzania i ochrony informacji oraz własności intelektualnej. Wspiera przedsiębiorców, szczególnie z branży mediów, telekomunikacji, IT i gospodarki elektronicznej w procesach regulacyjnych (reprezentacja przed UKE, KRRiT, UOKiK) oraz legislacyjnych. Pełnił funkcję Dyrektora Spraw Publicznych i CSR w Orange Polska oraz kierował projektami kluczowymi w Grupie TP, wcześniej pracował w grupie medialnej ITI.
Były członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W latach 2000–2005 pracował w Ministerstwie Kultury, m.in. jako dyrektor departamentu prawno-legislacyjnego oraz wicedyrektor departamentu filmu i mediów audiowizualnych. Jest pełnomocnikiem Zarządu Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji ds. ochrony danych osobowych i zarządzania informacją. Jest arbitrem Komisji Prawa Autorskiego. Członek Rady Konsultacyjnej Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Michał Jaworski

Michał Jaworski

Dyrektor Strategii Technologicznej, Członek Zarządu, Microsoft Polska,  

Pracownik z najdłuższym stażem polskiego oddziału Microsoft, w którym pracuje od września 1994 roku, obecnie na stanowisku dyrektora ds. strategii technologicznej (ang. National Technology Officer). Pełni jednocześnie funkcję Członka Zarządu Microsoft sp. z o.o. (od 2013). Przewodniczący Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za działania dla informatyzacji Polski (2012). Współpracował przy projekcie foresightowym „Polska 2020”, był członkiem zespołu opracowującego Strategię Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (2008). Współpracował z unijnym Institute for Prospective Technological Studies, częścią European Research Centre. Członek Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (2012-2016). Za popularyzację teleinformatyki i wkład w projekty społeczne nagradzany m.in. wyróżnieniem Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego (2002), nagrodą “Infostar” (2009). Regularnie publikuje w „IT Professional” i „IT w Administracji”. Współautor projektów „Cyfrowy Portret Kandydata na Prezydenta 2010” oraz „Cyfrowy Portret Ugrupowań Politycznych 2011”. Absolwent Politechniki Warszawskiej, wydziału Mechaniki Precyzyjnej, specjalność Elektroniczna Aparatura Medyczna (1985). Gościnnie wykładał na kursach MBA organizowanych przez INE PAN (Warszawa) i SGH (Warszawa), jak również na podyplomowych studiach „Społeczeństwo Informacyjne” na UJ (Kraków).

Marcin Ludwiszewski

Marcin Ludwiszewski

Dyrektor, Lider ds. Cyberbezpieczeństwa, Deloitte,  

Posiada ponad 17-letnie doświadczenie w zakresie zarządzania bezpieczeństwem informacji. Jako Lider ds. Cyberbezpieczeństwa w Deloitte w Polsce wspiera klientów w zakresie projektowania oraz wdrażania strategii cyberbezpieczeństwa, a także zarządzania ryzykiem bezpieczeństwa informacji. Absolwent studiów MBA na Politechnice Warszawskiej oraz studiów o profilu informatycznym w Wojskowej Akademii Technicznej oraz Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych.

Piotr Marczuk

Piotr Marczuk

Dyrektor Polityki Korporacyjnej, Government Affairs Manager, Microsoft,  

Piotr Marczuk jest absolwentem prawa Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.
Do zespołu polskiego oddziału Microsoft dołączył w kwietniu 2008 roku. Pełni funkcję Dyrektora ds. Polityki Korporacyjnej, odpowiedzialnego za współpracę z przedstawicielami administracji publicznej, biznesu oraz organizacji pozarządowych. Piotr odpowiada również za wsparcie lokalnych oddziałów Microsoftu w zakresie współpracy z organami administracji w takich krajach jak Ukraina, Estonia, Łotwa, Litwa, Kazachstan, Grecja, Cypr oraz Malta. Od 1998 roku związany był zawodowo z firmą British American Tobacco, gdzie przez wiele lat zajmował różne stanowiska związane z polityką korporacyjną firmy. Od 2005 roku obejmował stanowisko Social Reporting Managera w Brukseli.

Włodzimierz Nowak

Włodzimierz Nowak

Członek zarządu / Dyrektor ds. Prawnych, bezpieczeństwa i zarządzania zgodnością, T-Mobile Polska S.A,  

Członek Zarządu, Dyrektor ds. prawnych, bezpieczeństwa i zarządzania zgodnością, T-Mobile Polska S.A. Przez lata związany z obszarem obronności i cyberbezpieczeństwa. Zajmował stanowiska w Ministerstwie Obrony Narodowej, Ministerstwie Cyfryzacji oraz w strukturach NATO. W czerwcu 2016 r. zakończył służbę wojskową. W ramach struktur NATO w latach 2010-2012 pełnił służbę na stanowisku dyrektora operacyjnego NATO CIS Services Agency (NCSA). Następnie do 2013 r. był zastępcą dowódcy, szefem sztabu NATO CIS Group, SHAPE w Belgii. Po powrocie ze służby w strukturach NATO objął w MON stanowisko dyrektora departamentu polityki zbrojeniowej, gdzie opracował rządowy Program Wsparcia Bezpieczeństwa w Regionie (Regional Support Assistance Program - ReSAP). Ukończył Wojskową Akademię Techniczną oraz podyplomowe studia w zakresie organizacji i zarządzania na Politechnice Białostockiej. W 2006 roku za wybitne osiągnięcia w służbie wojskowej i umacnianiu obronności Rzeczypospolitej Polskiej, wyróżniony wpisem do Księgi Honorowej Ministra Obrony Narodowej.

Paweł Opitek

Dr Paweł Opitek

Prokurator, Ekspert Instytutu Kościuszki ds. Cyberbezpieczeństwa, członek Strumienia Blockchain/DLT i Waluty Cyfrowe przy Ministerstwie Cyfryzacji, Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego oraz Centru,  

Zajmuje się cyberprzestępczością, m.in. kartami płatniczymi, kryptowalutami, dowodami cyfrowymi oraz hakingiem. Bada metody dydaktyczne prawa nowych technologii. Prelegent na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych, autor książek, publikacji i specjalistycznych opracowań z zakresu prawa i kryminalistyki. Wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Ukończył studia dziennikarskie oraz studium pedagogiki i psychologii.

Maciej Pyznar

Maciej Pyznar

szef Wydziału Ochrony Infrastruktury Krytycznej Rządowego Centrum Bezpieczeństwa,  

Zajmuje się działaniami planistycznymi i programowymi w zakresie ochrony infrastruktury krytycznej. Absolwent Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Studium Bezpieczeństwa Narodowego Uniwersytetu Warszawskiego. Ekspert w obszarze ochrony infrastruktury krytycznej. Specjalista w zakresie wykorzystania oceny ryzyka w projektowaniu bezpieczeństwa oraz organizacji ćwiczeń sprawdzających przygotowanie organizacji do działania w warunkach zakłóceń.

Prelegent

Maciej Surowiec

EU Government Affairs Manager, Microsoft,  

 

Partner Merytoryczny

 

Patron Honorowy

 

Patron Medialny