Warszawa
Forum
10 grudnia 2019
10 grudnia 2019
Hotel Polonia Palace
Venture Capital Forum
None

Cel


Serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszej edycji Venture Capital Forum.


Rok 2019 zapowiada się najlepszym rokiem w historii polskiego sektora venture capital. Z danych zebranych przez Inovo Venture Partners wynika, że tylko w pierwszym kwartale tego roku w kraju przeprowadzono 21 transakcji typu venture capital, czyli inwestycji funduszy w projekty we wczesnym stadium rozwoju. 

Podczas tego wydarzenia opowiemy Państwu nie tylko jak wygląda i jak rozwija się rynek Venture Capital ale również przedstawimy:

 • Jakie struktury są wykorzystywane w Polsce do działalności inwestycyjnej typu Venture Capital i jak są one opodatkowane
 • Zagadnienia prawne związane z inwestowaniem przez fundusze Venture Capital, (Umowy inwestycyjne, kształtowanie ładu korporacyjnego w start-up, exit)
 • Jak są współfinansowane fundusze Venture Capital ze środków publicznych
 • Programy PFR Ventures: klasyczne VC, zaangażowanie aniołów biznesu, model koinwestycyjny
 • Corporate Venturing – międzynarodowe case studies, rozwój CVC w Polsce
 • Jak wyceniać start-upy i innowacyjne biznesy

Podczas panelu dyskusyjnego, wraz z gośćmi ze świata biznesu omówimy przyszłość Venture Capital w Polsce, w tym odpowiemy na pytania dokąd zmierza polska innowacyjna gospodarka i jaka jest rola państwa w rozwoju rynku VC.

Spotkanie to pozwoli Państwu na praktyczne poznanie aspektów związanych z funkcjonowaniem rynku Venture Capital w Polsce.


Do udziału w forum zapraszamy:

 • fundusze Venture Capital
 • największe polskie przedsiębiorstwa, zainteresowane powołaniem CVC (corporate venture capital), te państwowe jak i prywatne
 • już działające CVC
 • inwestorów
 • osoby zamożne
 • agencje rządowe 

Dlaczego warto wziąć udział w naszych konferencjach?

Lata doświadczenia

Dział konferencji „Pulsu Biznesu” istnieje od 2004 r. Kilkanaście lat doświadczeń i silna marka „Pulsu Biznesu”, pod którą odbywają się wydarzenia, sprawiły, że jesteśmy dziś czołowym organizatorem konferencji biznesowych skierowanych do wyższej kadry zarządzającej..

Profesjonalizm w każdym calu

W ciągu roku kalendarzowego organizujemy ponad 50 konferencji, kongresów, warsztatów i debat, podczas których do dyskusji zapraszamy najlepszych mówców, wybitnych ekspertów i praktyków z poszczególnych branż..

Tysiące zadowolonych klientów

Naszą ambicją jest kreowanie przedsięwzięć związanych z istotnymi, bieżącymi wydarzeniami w gospodarce, przewidywanie trendów oraz umożliwianie wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą. Od 2004 roku zaufało nam już blisko 20 tys. uczestników..

14

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA I EVENTY JUŻ OD 14 LAT

800

OD 2004 ROKU ZORGANIZOWALIŚMY PONAD 800 KONFERENCJI I WARSZTATÓW

20000

MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ TYLOMA KLIENTAMI Z PONAD 1000 FIRM

Kontakt

Miejsce

Sprzedaż, współpraca

Opiekun merytoryczny

Renata Grzeszczak
Renata Grzeszczak

Project Manager - Team Leader

Współpraca

Mateusz Stempak
Mateusz Stempak

Marketing Manager

Hotel Polonia Palace

Al. Jerozolimskie 45
Warszawa

Partner Merytoryczny

 • ALTO

  Jesteśmy jedną z najszybciej rozwijających się firm doradczych w Polsce. Zatrudniamy ponad 60 doradców i ekspertów w zakresie: doradztwa podatkowego, prawnego, regulacyjnego, obsługi księgowo-płacowej, a także opracowywania i wdrażania oprogramowania do raportowania finansowego (w tym podatkowego). W ramach 3 spółek z Grupy ALTO świadczymy usługi zarówno na rzecz klientów korporacyjnych, jak i klientów indywidualnych posiadających istotne aktywa (m.in. właściciele firm, członkowie kadry zarządzającej). Nasze usługi obejmują kompleksowe doradztwo podatkowe oraz prawne, a także doradztwo na rzecz inwestorów profesjonalnych (fundusze Venture Capital / Private Equity), projekty w zakresie cen transferowych (wycena i dokumentowania transakcji) oraz prowadzenie postępowań podatkowych. W ramach zespołu Technology & Reporting zapewniamy Klientom usługi obejmujące development oraz implementację narzędzi do automatyzacji procesów finansowych. Wśród naszych Klientów są firmy międzynarodowe oraz największe polskie spółki ze wszystkich branż. Jesteśmy wyłącznym członkiem ALLIOT GROUP - międzynarodowej sieci zrzeszającej 170 niezależnych firm consultingowych, prawnych i księgowych z ponad 70 krajów.