Samurai Labs gotów na podbój świata 12-11-2023, 20:00 Start-up, który zaprzągł AI do walki z cyberprzemocą, ruszył z intensywną komercjalizacją. Wśród udziałowców ma już m.in. Roberta Lewandowskiego i szykuje kolejną rundę finansowania.
Giełdowa spółka blisko zlecenia na rozwój farmy robotów 10-11-2023, 14:53 Oferta Betacomu okazała się jedyną w przetargu Ministerstwa Finansów.
Nawet w pozornej ciszy jest głośno 10-11-2023, 13:45 Robert Gromada, prezes spółki MediSensonic, od dziewięciu lat jest stałym bywalcem Puszczy Kampinoskiej i wolontariuszem Lasów Państwowych. Zazwyczaj chadza poza szlakami, fotografuje świat owadów, ptaków i roślin oraz nagrywa i analizuje dźwięki niesłyszalne dla ludzkiego ucha — rozmowy gór, wiatru czy nietoperzy.
Chiński startup zgromadził duże zapasy czipów Nvidii. Zdążył przed ograniczeniami USA 10-11-2023, 12:30 01.AI, chiński startup zajmujący się sztuczną inteligencją zakupił w tym roku znaczną liczbę półprzewodników Nvidii. Udało mu się zgromadzić zapasy, które starczą na 18 miesięcy. Zdążył przed wprowadzeniem przez USA surowszych ograniczeń dla eksportu technologii- przekazał w piątek Bloomberg.
Kilka wskazówek w budowie optymalnej strategii upskilling i reskilling 10-11-2023, 10:09 Branża IT to jeden z bardziej dynamicznie rozwijających się sektorów. Wraz z rozwojem nowych technologii, automatyzacją procesów oraz wprowadzaniem przez firmy na coraz większą skalę rozwiązań cyfrowych praca w sektorze IT cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
Sprzedaj zamiast kupuj. Jest nowa rekomendacja dla spółki Text 10-11-2023, 10:06 Emil Popławski, analityk z BM Pekao, zdecydował się obniżyć rekomendację dla akcji spółki Text (dawniej LiveChat) z “kupuj” do “sprzedaj”, wynika z danych agencji Bloomberg.
Japonia przeznaczy prawie 2 bln JPY na wsparcie branży półprzewodnikowej 10-11-2023, 08:17 W budżecie uzupełniającym na obecny rok rząd Japonii przeznaczył 1,99 bln JPY (13 mld USD) na wsparcie krajowej branży półprzewodnikowej, donosi Reuters.
MŚP – wyzwania i szanse [PODCAST] 10-11-2023, 05:30 Choć małe i średnie przedsiębiorstwa są sercem polskiej gospodarki, często się je pomija w głównym nurcie dyskusji. A szkoda.
Razem czy przeciwko sobie 10-11-2023, 05:30 Technologiczny Dawid dołącza do biznesowego Goliata, bo to się opłaca. Obie strony więcej korzystają na współpracy niż na bezpardonowej walce — uważa Jacek Zieliński zarządzający firmą Diligo Solutions.
Start-up szykuje innowację w leczeniu żylaków 09-11-2023, 20:00 BioTreat Vascular stworzył urządzenie umożliwiające pozbycie się powszechnej dolegliwości łatwiej i taniej. Z pomocą inwestorów chce wprowadzić je na rynek europejski.
Asbis spodziewa się dobrego kwartału i przyszłego roku 09-11-2023, 14:49 Giełdowy dystrybutor IT jest spokojny o tegoroczne prognozy, zwłaszcza że czwarty kwartał zaczął się dobrze. Widzi przesłanki do wzrostu w przyszłym roku.
UBS: akcje chińskich spółek tech przegonią amerykański big tech w 2024 r. 08-11-2023, 16:34 Przyszły rok może być dobry dla chińskich spółek branży internetowej, dla odmiany amerykański Big Tech będzie tracił, jak prognozują stratedzy UBS. Jeśli taki scenariusz się spełni, to będzie wyraźne odwrócenie tegorocznego trendu - przekazał w środę Bloomberg.
Japonia inwestuje we własną produkcję i import chipów ponad 13 mld USD 08-11-2023, 10:41 Japonia planuje przeznaczyć dodatkowe środki na wsparcie rodzimej produkcji półprzewodników i zwiększenie bezpieczeństwa ich dostaw. Chodzi o niebagatelną sumę, 2 bln jenów (ponad 13,3 mld USD), informuje Bloomberg.
LiveKid znów skusił inwestorów. Wzmacnia biznes za granicą 08-11-2023, 10:04 Automatyzacja zarządzania przedszkolami i żłobkami wychodzi z biznesowej niszy. Przyciąga zarówno przedsiębiorców, jak i inwestorów.
Jak Abris buduje kurierskiego pośrednika 07-11-2023, 20:00 Broker z portfela Abrisu, do którego należy m.in. marka Apaczka, obsługuje już 5 mln paczek miesięcznie, a jedną trzecią biznesu ma za granicą. Czas spróbować sił poza regionem.