Kontrakty budowlane

Kontrakty budowlane

19 ‑ 20 października 2021 / Online

Cel

Zapraszamy Państwa na kolejną edycję warsztatów „Kontrakty budowlane – relacje między inwestorem a wykonawcą w procesie realizacji inwestycji budowlanej”, które odbędą się 19-20 października 2021 r.
Umowy o roboty budowlane stanowią jedną z bardziej skomplikowanych umów określonych w Kodeksie cywilnym. W szczególności, jeśli dotyczą sporych inwestycji. Każda ze stron musi być należycie zabezpieczona, a to wymaga zastosowania właściwych postanowień umownych, m.in. prawidłowo sformułowanych kar umownych. 

Podczas konferencji powiemy o czym pamiętać przy zawieraniu umowy i jakich błędów nie popełniać.


Dzięki udziałowi w warsztatach dowiesz się:

  • Jak pandemia Covid-19 wpływa na odpowiedzialność z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy o roboty budowlane
  • Jakie prawa i obowiązki dotyczące usuwania wad wynikają z ustawy i co można zmienić w umowie
  • Jaka jest istota robót dodatkowych i zamiennych
  • Na kim spoczywa odpowiedzialność w procesie budowlanym
  • Jakie są sposoby nabywania praw autorskich do projektów architektonicznych i uprawnienia do dokonywania zmian w projektach
  • Jakie są zasady waloryzacji wynagrodzenia wykonawcy na skutek wzrostu kosztów i cen materiałów
  • Jak w praktyce wygląda prowadzenie sporów budowlanych
  • Jak skutecznie zastrzec Tajemnicę Przedsiębiorstwa
  • Jakie są kary umowne i odszkodowania na gruncie podatku CIT oraz VAT
  • Jakie są konsekwencje odstąpienia od umowy o roboty budowlane


Zaproszeni prelegenci pomogą rozwiać wątpliwości dotyczące najczęściej spotykanych błędów inwestorów oraz wykonawców przy zawieraniu i realizacji umów, przestrzegania terminów, kar umownych, sposobów określenia wynagrodzenia czy też rozwiązania umowy.

Przedstawione będą najbardziej istotne kwestie związane z realizacją projektów budowlanych, które wywołują problemy w praktyce.


Do kogo skierowane są warsztaty:

Warsztaty kierujemy do pracowników firm występujących w procesie budowlanym zarówno po stronie wykonawcy jak i inwestora, firm finansujących roboty budowlane m. in. pracowników i kierowników działów: nieruchomości, prawnych, inwestycji, umów i planowania oraz podmiotów prowadzących działalność w obszarze kontraktów budowlanych.


Biorąc udział w warsztacie otrzymają Państwo zaświadczenie o punktach szkoleniowych do przedstawienia w Okręgowej Izbie Radców Prawnych.

Dlaczego warto wziąć udział w naszych konferencjach?

Lata doświadczenia

Dział konferencji „Pulsu Biznesu” istnieje od 2004 r. Kilkanaście lat doświadczeń i silna marka „Pulsu Biznesu”, pod którą odbywają się wydarzenia, sprawiły, że jesteśmy dziś czołowym organizatorem konferencji biznesowych skierowanych do wyższej kadry zarządzającej..

Profesjonalizm w każdym calu

W ciągu roku kalendarzowego organizujemy ponad 50 konferencji, kongresów, warsztatów i debat, podczas których do dyskusji zapraszamy najlepszych mówców, wybitnych ekspertów i praktyków z poszczególnych branż..

Tysiące zadowolonych klientów

Naszą ambicją jest kreowanie przedsięwzięć związanych z istotnymi, bieżącymi wydarzeniami w gospodarce, przewidywanie trendów oraz umożliwianie wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą. Od 2004 roku zaufało nam już blisko 20 tys. uczestników..

14

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA I EVENTY JUŻ OD 14 LAT

800

OD 2004 ROKU ZORGANIZOWALIŚMY PONAD 800 KONFERENCJI I WARSZTATÓW

20000

MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ TYLOMA KLIENTAMI Z PONAD 1000 FIRM

Kontakt

Miejsce

Sprzedaż, współpraca

Opiekun merytoryczny

Aldona Mlonek
Aldona Mlonek

Project Manager

Współpraca

Mateusz Stempak
Mateusz Stempak

Marketing Manager

Szczegółowa lokalizacja wkrótce


Online