Plany i priorytety UOKiK na najbliższe lata
Prawo antymonopolowe i nieuczciwe zachowania rynkowe to wciąż niestety temat wielu głośnych doniesień i informacji medialnych. Orzeczenia i kary nakładane przez organy nadzorujące są często skutkiem braku znajomości aktualnie obowiązujących regulacji prawnych lub nieumiejętnego ich odczytywania.
Uczestnicy rynku, w tym przede wszystkim reprezentujący ich prawnicy wewnętrzni i zewnętrzni muszą na bieżąco śledzić nie tylko zmieniającą się teorię, ale też aktualne orzecznictwo. Dotyczy to wszystkich graczy rynku, bez względu na segmenty i branże.
Już po raz trzynasty "Puls Biznesu“ przygotował unikatowe spotkanie — Kongres Prawo Konkurencji, który w tym roku odbędzie się w dniach 29 -30 listopada w Warszawie. Wydarzenie zyskało miano jednego z najważniejszych i najciekawszych w Polsce spotkań poświęconych tematyce prawa antymonopolowego. Tegoroczna edycja to grono doświadczonych i cenionych prelegentów, Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, przedstawiciele renomowanych kancelarii prawnych oraz teoria poparta przede wszystkim bogatą praktyką prawniczą i prezentacją najnowszego orzecznictwa.

Zapraszamy do udziału w inspirujących prelekcjach, które z pewnością udzielą odpowiedzi na wiele pytań, m. in.:
- jakie są plany i priorytety UOKiK na następne lata, aktualne trendy w zakresie kontroli przedsiębiorstw przez organy nadzorujące,
- jakie prawa ma przedsiębiorca w czasie kontroli i przeszukania,,
- jakie są refleksje dotyczące pierwszych postępowań i decyzji Prezesa UOKiK w zakresie karania menedżerów
- jak zarządzać ryzykiem antymonopolowym w organizacji.
W programie ponadto:
- platformy internetowe pod lupą – nowe propozycje legislacyjne Komisji Europejskiej,
- walka Prezesa UOKiK z sieciami handlowymi – praktyczne aspekty przeciwdziałania nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi,
- zatory płatnicze – pierwsze decyzje Prezesa UOKiK i kolejne postępowania w toku. Wskazówki na przyszłość,
- propozycja nowych zasad unijnego prawa konkurencji dla umów wertykalnych i ich znaczenie dla krajowego przedsiębiorcy.
Sprawdź program “XIII Kongresu Prawo Konkurencji”, 29-30 listopada 2021, Warszawa >>