Spadek dostaw iPhone’ów do Chin. Aż o jedną trzecią 26-03-2024, 15:29 Dostawy iPhone’ów do Chin były mniejsze w lutym o ok. 33 proc. w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej. Apple zmaga się ze spadkiem popytu w Państwie Środka - przekazał we wtorek Bloomberg.
Znany w branży IT menedżer wiceprezesem Poczty 26-03-2024, 09:01 Dariusz Śpiewak został powołany na stanowisko wiceprezesa ds. cyfryzacji. Prezesem został pełniący dotychczas jego obowiązki Sebastian Mikosz.
Jak zdobyć dofinansowanie na motoinnowacje 25-03-2024, 20:00 Przedsiębiorcy chcący wdrażać nowatorskie rozwiązania w branży motoryzacyjnej mogą korzystać z zachęt podatkowych i dotacji.
eRecruiter ma 2 tys. klientów 25-03-2024, 20:00 Grupa Pracuj ma ambitne plany związane z HR Tech SaaS. Na razie polski biznes z tego segmentu pokonał kolejny symboliczny próg. Do przełomu jednak daleko.
Coraz więcej firm rezygnuje z papierowych faktur 25-03-2024, 20:00 Sześć na 10 przedsiębiorców drukuje dokumenty księgowe, ale już co czwarty wystawia je wyłącznie w wersji elektronicznej.
SP Tech Solutions scyfryzuje trakcję 25-03-2024, 20:00 Vinci, zarządzający funduszami venture capital Banku Gospodarstwa Krajowego, pomoże rozwinąć się międzynarodowo kolejnej firmie. Cyfryzujący kolej SP Tech Solutions urósł o 1000 proc. i wjeżdża do Niemiec na pełnym gazie.
UE wszczyna pełne dochodzenie wobec Big Tech. Chodzi o prawo cyfrowe 25-03-2024, 16:27 Unia Europejska wszczęła pełne dochodzenie w sprawie Apple, Alphabet i Meta. Unijni regulatorzy sprawdzają czy giganci stosują się do nowych surowych przepisów o rynkach cyfrowych. Jeśli okaże się, że nie, spółki zapłacą wysokie grzywny - przekazał w poniedziałek Bloomberg.
Technologie napędzą gospodarkę Chin. Sektor dorówna nieruchomościom 25-03-2024, 14:14 Chiński sektor zaawansowanych technologii napędza popyt na towary i usługi w kraju. Do 2026 r. może stać się głównym determinantem wzrostu PKB i dogonić dominujące obecnie nieruchomości - przekazał w poniedziałek Bloomberg.
Apple uruchomi Vision Pro w Chinach w tym roku 25-03-2024, 12:19 Zestaw słuchawkowy Vision Pro od Apple’a pojawi się na rynku chińskim już w tym roku, jak zapewnił Tim Cook, szef firmy.
Polskie firmy na celowniku hakerów 24-03-2024, 20:00 Fałszywe mejle rozsyłane przez cyberprzestępców do złudzenia przypominają wiarygodne oferty. W Polsce w drugim półroczu 2023 r. powstrzymano aż 26 tys. takich ataków.
Jak zdobyć gwarancje BGK z InvestEU 24-03-2024, 20:00 Przedsiębiorcy będą mieli łatwiejszy dostęp do finansowania bieżącej działalności i inwestycji. W sukurs przychodzi im wsparcie z EFI.
Wyjątkowe trio chce wprowadzić Polskę na farmaceutyczne salony 24-03-2024, 20:00 BioResearch Pharma chce wykorzystać stosowane już substancje w nowych, dermatologicznych wskazaniach. Rodzimej profesorce pomaga w komercjalizacji odkryć menedżer z big pharmy, a wspiera ich przedsiębiorca z dużym sukcesem na koncie.
Huawei opracowuje alternatywną metodę produkcji chipów. Stara się o patent 22-03-2024, 15:52 Huawei Technologies i jego firma partnerska wnioskują o przyznanie patentu na metodę produkcji zaawansowanych półprzewodników. Chiny nie porzucają ambicji, by stać się potęgą w globalnej branży chipów mimo ograniczeń ze strony USA - przekazał w piątek Bloomberg.
Europejski Bank Inwestycyjny wsparł polskie roboty 21-03-2024, 20:00 Robotyczna spółka Nomagic podpisała umowę na finansowanie dalszych prac B+R i sprzedaży. Planuje mocniej zaznaczyć swoją obecność na zagranicznych rynkach. Swoje urządzenia będzie też uzbrajać w zaawansowaną AI.
DataWalk wszedł na nową drogę 21-03-2024, 20:00 Wyższy cennik i koncentracja na klientach komercyjnych, do których dołączył właśnie Barclays, mają zwiększyć w tym roku przychody dostawcy rozwiązań do analityki grafowej o 70 proc.