II CFO EXCELLENCE 2018
FinanseWarszawaKonferencja
Hotel Polonia Palace, Al. Jerozolimskie 45
II CFO EXCELLENCE 2018
Strategiczna rola Dyrektora Finansowego

Wstęp bezpłatny

TO WYDARZENIE JUŻ SIĘ ODBYŁO

POZNAJ PROGRAM AKTUALNEJ EDYCJI "CFO EXCELLENCE" >>


Już po raz drugi mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w dorocznym spotkaniu Dyrektorów Finansowych - CFO EXCELLENCE 2018.

Wspólnie z zaproszonymi Ekspertami będziecie mieli Państwo niepowtarzalną okazję rozważyć i znaleźć odpowiedzi na kluczowe pytania - jakie wyzwania stoją dziś przed nowoczesnym CFO w strukturze firmy? czy sztuczna inteligencja jest szansą czy zagrożeniem dla finansistów? jak ważna jest komunikacja między działami finansowymi a resztą biznesu? jakie czynniki wpływają na zaangażowanie i motywację pracowników działów finansowych?

Ponadto poruszymy cały czas gorące tematy Split Payment i Transfer Prices oraz obowiązkowe regulacje antykorupcyjne dla firm, które wejdą w życie wraz z ustawą o jawności życia publicznego.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową agendą wydarzenia.

Będziemy zaszczyceni Państwa obecnością w gronie uczestników II CFO EXCELLENCE 2018 w dniu 18 września 2018 r. w Warszawie.


Kogo zapraszamy:

  • Prezesów
  • Członków zarządów ds. finansowych
  • Dyrektorów finansowych
  • Dyrektorów departamentów controllingu finansowego
  • Prokurentów
  • Głównych księgowych

Dlaczego warto wziąć udział w wydarzeniu?

  • wysoki poziom przekazywanej wiedzy
  • prelekcje cenionych i doświadczonych prelegentów – ekspertów
  • inspirujące dyskusje oraz liczne case studies
  • możliwość wymiany doświadczeń
  • imienny certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę


Partnerzy:

Partner

Nationale-Nederlanden

Partner Merytoryczny

EY

Patron Medialny

    

Przeczytaj w strefie wiedzy

BankowośćDigitalE-commerceEnergetykaFinanseHuman ResourcesITInnowacjeInwestowanieLogistykaMarketingNieruchomościObsługa klientaPrawoPublic relationsR&DSprzedażSztuczna inteligencjaUmiejętności miękkieZarządZarządzanieZarządzanie należnościamiMedycynaFarmacjaAkademia Przedsiębiorcy
Michał Balicki

Michał Balicki

Adwokat, Kancelaria EY Law,  

Adwokat, starszy prawnik, specjalizuje się w indywidualnym i zbiorowym prawie pracy. Doradza we wszelkich sprawach z zakresu prawa pracy, w szczególności w zakresie dokumentacji pracowniczej. Wspiera klientów w postępowaniach prowadzonych przed organami kontroli w zakresie relacji pracowniczych. Doradza również klientom w sprawach z zakresu ochrony danych osobowych. Przygotowuje i opiniuje wewnętrzną dokumentację z zakresu ochrony danych osobowych - m.in. polityk bezpieczeństwa, również wspiera klientów we wdrażaniu RODO oraz w postępowaniach prowadzonych przed Prezesem Urzędu Ochrony Danych Osobowych oraz w trakcie kontroli zgodności przetwarzania danych osobowych z przepisami. Ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także studia podyplomowe z zakresu zarządzania ryzykiem w instytucjach finansowych w Szkole Głównej Handlowej.

Grzegorz Chłopek

Grzegorz Chłopek

Prezes, Nationale-Nederlanden Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A.,  

Od października 2012 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Nationale-Nederlanden PTE S.A (wcześniej ING PTE S.A).
Poprzednio pracował m.in. w Biurze Maklerskim Banku Gdańskiego, w Commercial Union Towarzystwie Ubezpieczeń na Życie oraz w Banku Amerykańskim w Polsce. Od 1998 r. związany z Nationale-Nederlanden Powszechnym Towarzystwem Emerytalnym S.A., gdzie najpierw był starszym specjalistą ds. inwestycji, wicedyrektorem Departamentu Inwestycyjnego, a następnie jego dyrektorem (odpowiedzialnym za zarządzanie częścią dłużną portfela). W lutym 2004 r. został powołany na członka Zarządu Towarzystwa, a 1 października 2006 r. na Wiceprezesa Zarządu Nationale-Nederlanden PTE S.A.
W swoim zawodowym dorobku ma wiele sukcesów. Zdecydowanie przyczynił się do wzrostu i osiągnięcia przez zarządzany fundusz emerytalny pozycji lidera wśród instytucji finansowych w Polsce, pod względem liczby klientów oraz wysokości zarządzanych aktywów. Ponadto wraz z zespołem wypracował mocną pozycję DFE - funduszu dobrowolnego, w ramach którego Polacy oszczędzają dodatkowo na emeryturę.
Absolwent Politechniki Warszawskiej (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych), słuchacz Letniej Szkoły Aktuarialnej Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Nauk Ekonomicznych), makler papierów wartościowych (licencja nr 432). Pasjonat edukacji finansowej. Wolontariusz angażujący się liczne projekty edukacyjne.

Konstanty Dobiejewski

Konstanty Dobiejewski

Radca prawny, Associate Partner, Kancelaria Prawna EY Law,  

Specjalizuje się w doradztwie z zakresu prawa pracy, wybranych aspektów prawa ubezpieczeń społecznych, a także reorganizacji przedsiębiorstw. Dysponuje wieloletnim doświadczeniem w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych i samorządowych oraz we współpracy z klientami niemieckojęzycznymi. Jest on ekspertem i komentatorem tematów związanych z prawem pracy i ubezpieczeń społecznych. Prowadzi szkolenia, webcasty jest również autorem wielu publikacji. Jako ekspert z zakresu prawa pracy, wspierał Konfederację Lewiatan przy opiniowaniu projektów ustaw. W EY specjalizuje się w kwestiach związanych z szeroko rozumianymi aspektami zatrudnienia, sporami prowadzonymi dla gmin oraz ubezpieczeniami społecznymi. Jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Wrocławskim.

Sebastian Grabek

Sebastian Grabek

Dyrektor Centrum Finansowania Handlu i Faktoringu HSBC Bank Polska SA,  

Od 2007 roku odpowiada za rozwój biznesu faktoringowego banku w Polsce. Z bankowością związany jest od 16 lat, w trakcie których współpracował głównie z dużymi przedsiębiorstwami i międzynarodowymi klientami w obszarze faktoringu oraz finansowania handlu. Aktywnie wspiera rozwój branży poprzez publikację artykułów na temat rozwoju faktoringu w Polsce.
Igor Wezdecki – Dyrektor Departamentu Zarządzania Środkami Finansowymi HSBC Bank Polska SA

Marcin Jurczak

Marcin Jurczak

Partner, Dział Usług Księgowych i Płacowych, EY,  

Jest Partnerem Zarządzającym w Dziale Usług Księgowych i Płacowych, EY. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w outsourcingu usług księgowych i płacowo-kadrowych dla firm o globalnym zasięgu. Zarządza 100-osobowym zespołem świadczącym usługi dla ponad 200 klientów. Specjalizuje się w strukturyzacji i optymalizacji procesów outsourcingowych dla płac, księgowości i “tax compliance”. Publikuje w magazynie Harvard Business Review Polska.

Tymoteusz Kondrak

Tymoteusz Kondrak

Konsultant, Dział Zarządzania Ryzykiem Informatycznym, EY,  

Konsultant w Dziale Zarządzania Ryzykiem Informatycznym, EY. Jego główne obszary działania to audyty w dziedzinie bezpieczeństwa informacji oraz przeglądy zgodności z regulacjami i normami prawnymi, w szczególności w zakresie RODO, Rekomendacji U, Rekomendacji KNF dla IT, Zachowania Ciągłości Działania. Posiada wieloletnie doświadczenia zawodowego w roli Oficera Bezpieczeństwa i ABI na rynku ubezpieczeniowym. Przeprowadzał regularne kontrole bezpieczeństwa IT i ochrony danych osobowych, jak również zlecał i nadzorował zewnętrzne audyty, m. in. testy socjotechniczne, Absolwent Politechniki Warszawskiej, na kierunku Teleinformatyka i Zarządzanie w Telekomunikacji.

Joanna Malinowska-Parzydło

Joanna Malinowska-Parzydło

Wiceprezes Personal Brand Institute, Think tank HR Influencers,  

Doświadczony praktyk biznesu, doradca zarządów. Wieloletnia dyrektor komunikacji i HR w koncernach me-dialnych m.in. w Rzeczpospolitej i TVN. Prekursorka zarządzania reputacją i marką osobistą w Polsce. Blogerka „Jesteś Marką”. Autorka książki „Jesteś marką. Jak odnieść sukces i pozostać sobą”. Wiceprezes Personal Brand Institute. Pomysłodawca i lider think tanku HR Influencers. Założycielka Polskiego Stowarzyszenia Mentoringu. Wykładowca MBA. Mama Janka i Olka.

Maciej Marszałek

Maciej Marszałek

CEO, The Heart Ventures,  

Cyfrowy i marketingowy lider z zamiłowaniem do wydajności biznesowej, doskonalący doświadczenie klienta i wszystko, co cyfrowe. Uznany ekspert w obszarach marketingu, sprzedaży i obsługi klienta w kanałach bezpośrednich - zarówno on-line, jak i off-line. Od przeszło 15 lat przewodzi cyfryzacji i transformacji danych w wiodących globalnych korporacjach w ponad 20 krajach w Warszawie, Paryżu, Londynie i Madrycie. Jest współzałożycielem firmy The Heart Ventures, firmy specjalizującej się w budowaniu startupów dla wiodących globalnych korporacji, głównie w obszarze fintech.

Maciej Müldner

Maciej Müldner

Dyrektor Finansowy Skanska Property Poland, Menedżer ds. Zarządzania Ryzykiem Skanska Commercial Development Europe,  

Jest związany z zespołem Skanska od 2002 roku. Od 2015 roku pełni funkcję dyrektora finansowego Skanska Property Poland. Jest odpowiedzialny za zarządzanie finansami, zespołem finansowym i procesami, jak również za zarządzanie ryzykiem oraz kontrolę przepływów finansowych i kosztów w firmie. W strukturach międzynarodowych Skanska Commercial Development Europe odpowiada za proces weryfikacji i akceptacji wszystkich nowych projektów grupy Skanska w CEE.
Doświadczenie w obszarze finansów zdobywał w ciągu ośmiu lat pracy w sektorze bankowości, m.in. w Deutsche Bank. Swoją karierę w Skanska zaczynał jako szef departamentu skarbu i zarządzania ryzykiem dla Polski i Niemiec w Skanska S.A. Jednym z pierwszych jego projektów była gruntowna, trzyletnia restrukturyzacja skarbu liczącej 6000 pracowników organizacji, połączona z centralizacją operacji skarbowych firmy dla Polski. Później zaangażował się w tworzenie spółek budowlanej oraz biurowej Skanska w Rumunii oraz tworzenie pierwszego regionalnego centrum usług wspólnych dla operacji finansowych Skanska w tym kraju. Ukończył zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim. Jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Skarbników Korporacyjnych i prezesem Stowarzyszenia Polskich Skarbników Korporacyjnych. W 2010 roku Został uhonorowany Corporate Recognition Award for Innovation and Excellence in Risk Management przez Treasury Management International.

Jakub Romanowski

Jakub Romanowski

Dyrektor Zarządzający R&D, Senfino Sp. z o.o.,  

Absolwent Politechniki Częstochowskiej, kierunek informatyka na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki (2010), doktorant - kierunek informatyka na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej w dziedzinie sztucznej inteligencji i przetwarzania obrazów cyfrowych. Programista z kilkunastoletnim stażem, pasjonat sztucznej inteligenci, turystyki i sportu. Poprzednio - mPay S.A. Płatności mobilne - kierownik zespołu programistów, odpowiedzialny zarówno za pełen proces wytworzenia i wdrożenia oprogramowania jak i za produkt finalny w postaci aplikacji mobilnej świadczącej szereg usług. Obecnie – Senfino - zarządza i pracuje z zespołem R&D. Główny nurt rozwoju oprogramowania i badań to systemy rekomendacji ale i szereg wyzwań z dziedziny medycyny , nauki i przemysłu. Praca codzienna to szeroko pojęta sztuczna inteligencja z głównym naciskiem na sieci neuronowe i systemy neuronowo rozmyte. Dzięki ciągłej współpracy z uczelniami oraz czołowymi naukowcami dziedziny sztucznej inteligencji dział ciągle ponosi kwalifikacje zespołu R&D Senfino.

Piotr Rybicki

Piotr Rybicki

Biegły Rewident, portal NadzórKorporacyjny.pl,  

Ekspert corporate governance, finansista, od kilkunastu lat aktywie promuje profesjonalne rady nadzorcze, jest również komentatorem bieżących zmian w tym obszarze. Od 2001 roku zasiada w radach nadzorczych spółek kapitałowych, w tym spółek giełdowych. Wykładowca i prelegent na największych w Polsce konferencjach poświęconych corporate governance, również wykładowca na kursach dla kandydatów na członków rad nadzorczych. Inicjator „Konferencji Rada Nadzorcza” oraz wyróżnienia „Człowiek Corporate Governance”. W ramach działalności edukacyjnej prowadzi strony www.nadzorkorporacyjny.pl oraz www.komitetaudytu.com.pl. Posiada uprawnienia biegłego rewidenta.

Bartosz Sobolewski

Bartosz Sobolewski

Prezes Zarządu firmy SmartMedia Sp. z o.o. właściciela marki PIRXON,  

Prezes Zarządu spółki SmartMedia, która od 14 lat z powodzeniem wprowadza rozwiązania IT w polskich i zagranicznych firmach, a także w administracji publicznej. Odpowiada za realizację strategii firmy i rozwój technologii RPA pod marką Pirxon. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w realizacji projektów wytwarzania i wdrażania oprogramowania oraz zarządzania zespołami IT. Ukończył informatykę na Politechnice Gdańskiej oraz Wyższą Szkołę Informatyki i Ekonomii w Olsztynie. Posiada certyfikaty Prince2 Practitioner i ITIL Foundation. Pasjonuje się weryfikacją nowych technologii w życiu codziennym. Za swój największy sukces uważa stworzenie firmy rozwijającej się w przyjaznej atmosferze.

Igor Wezdecki

Igor Wezdecki

Dyrektor Departamentu Zarządzania Środkami Finansowymi HSBC Bank Polska SA,  

Posiada 18 lat doświadczenia zawodowego, w tym 13 lat doświadczenia w bankowości. Igor dołączył do HSBC w 2008 roku i pełnił różne funkcje w obszarze wdrażania projektów strategicznych, pionie bankowości detalicznej, IT, przy optymalizacji procesów bankowych oraz pionie bankowości klientów korporacyjnych.

Wojciech Wieroński

Wojciech Wieroński

Dyrektor Finansowy Tesco w Europie Środkowej,  

Od maja 2015 roku objął rolę Dyrektora Finansowego na Europę Centralną w grupie Tesco, wspierając organizacje w transformacji biznesowej i stworzeniu nowego, regionalnego modelu zarządzania biznesem. Dołączył do Tesco w 1999 w polskim oddziale firmy, obejmując w okresie siedmiu lat wiele stanowisk w ramach działu finansowego. W 2007 roku podjął nowe wyzwanie poza granicami kraju, przejmując role Międzynarodowego Kierownika Finansowego odpowiedzialnego za wszystkie kraje gdzie Tesco miało swoje operacje poza granicami Wielkiej Brytanii, koncentrując się w głównej mierze na operacjach azjatyckich. W 2009 powrócił do Europy Centralnej jako Dyrektor Finansowy (CFO) na Republikę Czeską, wspierając i przewodząc lokalnemu biznesowi pod względem finansowym w okresie spadku koniunktury w sektorze handlowym.

Mariusz Witalis

Mariusz Witalis

Partner, Dział Zarządzania Ryzykiem Nadużyć, EY, Lider tej praktyki w Europie Centralnej i Środkowowschodniej,  

Posiada szerokie doświadczenie w obszarze audytów specjalnych, projektach z zakresu zarządzania ryzykiem oszustw i nadużyć, doradztwa w sprawach spornych, audytach zgodności oraz zapobieganiu nadużyciom. Był jednym z założycieli praktyki FIDS w Polsce. Ndzorował ponad 400 projektów z zakresu nadużyć i compliance w ponad 40 krajach. Ukończył Akademię Ekonomiczną w Katowicach na Wydziale Międzynarodowych Stosunków Ekonomicznych. Posiada tytuł biegłego rewidenta, certyfikaty Biegłego ds. Wykrywania Oszustw i Nadużyć Gospodarczych (CFE - Certified Fraud Examiner) oraz Dyplomowanego Audytora Wewnętrznego (CIA - Certified Internal Auditor). Był członkiem Zarządu polskiego oddziału Stowarzyszenia Biegłych ds. Wykrywania Oszustw i Nadużyć Gospodarczych (ACFE).

Patron Medialny

 

 

 

 

Hotel Polonia Palace, Al. Jerozolimskie 45,Warszawa

Opiekun merytoryczny:

Magdalena Sokulska

Magdalena Sokulska

Project Manager

539 670 170

[email protected]

Współpraca:

Mateusz Stempak

Mateusz Stempak

Marketing Manager

600 013 355

[email protected]