Warszawa
Kongres
22 ‑ 23 czerwca 2022
22 ‑ 23 czerwca 2022
Hotel Polonia Palace
Kongres Prawo Konsumenckie
None
Implementacja/dyrektywa omnibus/ dyrektywa towarowa/ dyrektywa cyfrowa

Cel

Prawo konsumenckie nieustannie oddziałuje na biznes. Potrzeba zapewnienia zgodności z przepisami konsumenckimi niejednokrotnie wpływa na zmianę modeli biznesowych, lub tworzenie nowych, a często również na zmianę myślenia managerów. Podczas Kongresu Prawo Konsumenckie prelegenci, grono doświadczonych i cenionych ekspertów z renomowanych kancelarii prawnych a także prawnicy in-house, opowiedzą o kierunkach unowocześniania prawa konsumenckiego, w tym o nowych przepisach: implementujących dyrektywę Omnibus, dyrektywę towarową oraz dyrektywę cyfrową, których wejście w życie jest planowane w tym roku. Eksperci będą również dyskutować o tak zwanym lepszym egzekwowaniu prawa konsumenckiego, w tym o zmianie przepisów ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, wystąpieniach „miękkich”, rekompensacie publicznej i karach nakładanych na menagerów. Zastanowią się również, jak przedsiębiorcy powinni układać warunki umów z konsumentami, aby mogli ich długoterminowo dotrzymywać. Nie zabraknie również tematów dotyczących zielonej gospodarki -prelegenci opowiedzą, jak bezpiecznie chwalić się działaniami na rzecz środowiska. 

Zapraszamy do wysłuchania inspirujących prelekcji, które z pewnością udzielą odpowiedzi na wiele pytań, m. in.:

 • Jakie są plany i priorytety UOKiK w zakresie ochrony konsumentów
 • Czy nowe obowiązki dotyczące informowania o obniżkach cen doprowadzą do zmiany zasad organizowania promocji
 • Przykłady nieuczciwych praktyk handlowych w zakresie opinii konsumentówmarketingu influencerów
 • Zmiany legislacyjne w zakresie podwójnej jakości produktów i ich znaczenie w praktyce
 • Szczegółowe rozwiązania dedykowane platformom internetowym
 • Jakie będą kary nakładane na managerów za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów lub stosowania klauzul abuzywnych
 • Czy można jednostronnie zmieniać umowy
 • Co dalej z klauzulami modyfikacyjnymi?
 • Greenwashing – jak bezpiecznie chwalić się działaniami na rzecz środowiska

Kto powinien wziąć udział w kongresie

W trakcie Kongresu swoją wiedzę wzbogacą i zaktualizują:

 • Dyrektorzy Działów Prawnych
 • Radcy Prawni
 • Adwokaci
 • Prawnicy Zewnętrzni i Wewnętrzni
 • Prezesi
 • Członkowie Zarządu
 • Dyrektorzy Zarządzający
 • Dyrektorzy Marketingu
 • Rzecznicy konsumentów
 • Wszystkie osoby zainteresowane pogłębieniem i aktualizacją wiedzy w tej szeroko rozwijającej się dziedzinie prawa


Dlaczego warto wziąć udział w naszych konferencjach?

Lata doświadczenia

Dział konferencji „Pulsu Biznesu” istnieje od 2004 r. Kilkanaście lat doświadczeń i silna marka „Pulsu Biznesu”, pod którą odbywają się wydarzenia, sprawiły, że jesteśmy dziś czołowym organizatorem konferencji biznesowych skierowanych do wyższej kadry zarządzającej..

Profesjonalizm w każdym calu

W ciągu roku kalendarzowego organizujemy ponad 50 konferencji, kongresów, warsztatów i debat, podczas których do dyskusji zapraszamy najlepszych mówców, wybitnych ekspertów i praktyków z poszczególnych branż..

Tysiące zadowolonych klientów

Naszą ambicją jest kreowanie przedsięwzięć związanych z istotnymi, bieżącymi wydarzeniami w gospodarce, przewidywanie trendów oraz umożliwianie wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą. Od 2004 roku zaufało nam już blisko 20 tys. uczestników..

14

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA I EVENTY JUŻ OD 14 LAT

800

OD 2004 ROKU ZORGANIZOWALIŚMY PONAD 800 KONFERENCJI I WARSZTATÓW

20000

MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ TYLOMA KLIENTAMI Z PONAD 1000 FIRM

Kontakt

Miejsce

Sprzedaż, współpraca

Opiekun merytoryczny

Renata Grzeszczak
Renata Grzeszczak

Project Manager - Team Leader

Współpraca

Mateusz Stempak
Mateusz Stempak

Marketing Manager

Hotel Polonia Palace

al. Jerozolimskie 45
Warszawa

Partner Merytoryczny

 • WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr

  Jesteśmy jedną z największych polskich kancelarii prawnych o międzynarodowym zasięgu. W ramach ponad 130-osobowego zespołu ekspertów i prawie 30 praktyk oferujemy naszym klientom kompleksowe i szyte na miarę rozwiązania prawne. Prawo konkurencji i prawo konsumenckie to jedna z naszych wiodących specjalizacji. Zajmuje się nią 15-osobowy, ekspercki zespół, który w wielu liczących się rankingach zaliczony został do elitarnego grona najlepszych z najlepszych kancelarii (Top Tier/ Elite). Nasze unikalne doświadczenie budujemy od wielu lat pracując w strategicznych projektach dla największych polskich i zagranicznych przedsiębiorców, często łącząc siły z prawnikami innych specjalizacji. Mamy za sobą setki zleceń realizowanych dla liderów różnych branż – od sektora energetycznego czy finansowego po branżę e-commerce. Są wśród nas także osoby, które zdobywały doświadczenie pracując w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów (w tym Dorota Karczewska, była Wiceprezes UOKIK odpowiedzialna za pion konsumencki). Klienci cenią nas nie tylko za naszą ekspercką wiedzę, ale także za to, że potrafimy byś pragmatyczni, praktyczni i skuteczni. Znamy ich biznesy, bo często towarzyszymy im od wielu lat. Lubimy z nimi pracować!