Nowy system VAT 2018

Nowy system VAT 2018

Nowy system VAT 2018
 / 6 lutego 2018 / Warszawa

Cel

Szanowni Państwo,


Przed nami bardzo rozległe zmiany podatkowe o skali i znaczeniu jakiego od dawna nie notowaliśmy. Śmiało możemy je nazwać rewolucją w obszarze fiskalnym.

Dlatego też mam szczególną przyjemność zaprosić Państwa do udziału w unikatowym wydarzeniu poświęconym Nowemu Systemowi VAT 2018. Tematyka podatkowa zostanie omówiona szczególnie w kontekście szans i zagrożeń dla przedsiębiorstw w obszarze Split Payment, Należytej Staranności, STIR i JPK.

Zaprezentujemy jak w sposób najbardziej skuteczny wdrożyć wymagane rozwiązania podatkowe w Państwa firmach i organizacjach by spełniały one zarówno wymagania prawne jak i stanowiło źródło wiedzy dla działów finansowych i controllingu. Pokażemy jakie są doświadczenia praktyczne w zakresie stosowania powyższych regulacji prawnych, naświetlimy obszary, które nastręczają najwięcej trudności implementacyjnych oraz podpowiemy jak rozwiązać trudności
w najbardziej newralgicznych obszarach.

W programie pojawią się m.in. kwestie trudności ze stosowaniem Podzielonej Płatności VAT, wpływu Split Payment na cash flow przedsiębiorcy czy optymalizacji procesu przygotowania się do zmian. Wskażemy jak podatnik może zminimalizować ryzyko negatywnych konsekwencji w VAT zachowując należytą staranność przy weryfikacji kontrahentów. Podpowiemy jak wykorzystać dane z JPK do kontrolowania prawidłowości rozliczeń VAT.

Z uwagi na olbrzymią skalę planowanych zmian chcemy pokazać Państwu jak świadomie przejść przez procesy wdrożenia i zyskać pewność, iż w pełni dostosowaliśmy rozwiązania do wymogów prawnych, a w organizacji znany jest dokładny plan postępowania.
W gronie prelegentów pojawią się najwybitniejsi znawcy tematyki podatkowej, Eksperci, Praktycy jak i Reprezentanci Regulatora.

Jeśli zajmujecie się Państwo tematyką podatkową to będzie to z pewnością niezwykle ważne i inspirujące spotkanie. W nieangażującej czasowo formule zaprezentujemy wszystko co najważniejsze w zakresie VAT.

Już dziś serdecznie zapraszamy to udziału, gwarantując wiedzę na najwyższym poziomie, możliwość zadania pytań i wymiany doświadczeń w gronie Praktyków.

Zapraszam serdecznie!
Renata Grzeszczak
Project Manager - Team Leader

Konferencję kierujemy przede wszystkim do przedsiębiorców rozliczających się z podatku VAT, przedstawicieli kadry zarządzającej, dyrektorów finansowych, głównych księgowych, szefów sprawozdawczości finansowej i controllingu, nadużyć, osób odpowiedzialnych za sprawy podatkowe, księgowe i finansowe.


Zapewniamy uczestnikom konferencji bezpłatny parking na terenie hotelu.


Partner Merytoryczny

Martini i Wspólnicy świadczy kompleksowe usługi doradztwa podatkowego na rzecz globalnych korporacji jak i dynamicznych przedsiębiorstw krajowych. Kancelaria specjalizuje się w prowadzeniu sporów podatkowych oraz szczególnie skomplikowanych sprawach w zakresie podatku VAT, podatków dochodowych, cen transferowych a także podatku akcyzowego. Od kilku miesięcy kancelaria posiada w swojej ofercie innowacyjną usługę „Tax Inspector”, która pozwala na efektywną diagnostykę VAT przedsiębiorstwa, łącząc klasyczne doradztwo z nowoczesnymi technologiami informatycznymi. Eksperci kancelarii są cenionymi autorami publikacji, mówcami, kilkukrotnie zwyciężali w rankingach doradców podatkowych w zakresie podatku VAT a także prowadzeniu postępowań sądowych, mają także największe wśród polskich doradców podatkowych doświadczenie w prowadzeniu sporów przed Trybunałem Sprawiedliwości UE.


Biznes walczy o lepszy split payment

Pb.pl 2017-12.01

Konfederacja Lewiatan proponuje senatorom poprawki zmniejszające ryzyko firm wpadnięcia w kłopoty finansowe z powodu split paymentu. Split payment (podzielona płatność VAT) to oczko w głowie Ministerstwa Finansów (MF). Ma być najcięższym działem wymierzonym w oszustów podatkowych, bo do minimum ogranicza możliwość wyłudzeń VAT (zamknięty krwiobieg między kontami VAT). Wczoraj uchwaloną przez Sejm 9 listopada ustawą o systemie split payment zajmowali się senatorowie z komisji budżetu i finansów publicznych. W posiedzeniu aktywnie uczestniczył też przedstawiciel Konfederacji Lewiatan. (...)

Split payment staje się ciałem

Pb.pl 2017-09-17

Jeśli rząd przyjmie projekt, polskie firmy wezmą udział w podatkowym eksperymencie na skalę europejską. Ministerstwo Finansów (MF) dopina swego. Prace nad projektem podzielonej płatności w VAT (split payment) wchodzą w finałową fazę (...)

Mniej wątpliwości w nowej wersji STIR

Pb.pl 2017-07-26

Po liftingu projekt ustawy o tropieniu oszukańczych przelewów jest dwa razy dłuższy, ale bardziej przejrzysty i szczegółowy. To zapewne jeden z najbardziej wycyzelowanych projektów ustaw resortu finansów. Projekt o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałania wykorzystywania sektora finansowego do wyłudzeń skarbowych w najnowszej wersji jest dwukrotnie dłuższy od wyjściowej, napisanej w maju. (...)

MF pomoże w składaniu Jednolitego Pliku Kontrolnego

Pb.pl 2017-09-30

W lutym 2018 r. 1,5 mln najmniejszych firm będzie musiało złożyć informacje o transakcjach VAT w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego. W przyszłym tygodniu MF i KAS rozpoczną dużą kampanię informującą o nowych obowiązkach - poinformował PAP Zbigniew Wiliński z MF. (...)

Dlaczego warto wziąć udział w naszych konferencjach?

14

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA I EVENTY JUŻ OD 14 LAT

800

OD 2004 ROKU ZORGANIZOWALIŚMY PONAD 800 KONFERENCJI I WARSZTATÓW

20000

MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ TYLOMA KLIENTAMI Z PONAD 1000 FIRM

Kontakt

Sprzedaż, współpraca

Miejsce

Hotel Novotel Airport (ul. 1 Sierpnia 1)


Warszawa

Partner Merytoryczny

Patron Medialny