XVI Forum Polskich Menedżerów Logistyki POLSKA LOGISTYKA

XVI Forum Polskich Menedżerów Logistyki POLSKA LOGISTYKA

7 ‑ 8 października 2019 / Warszawa, Hotel Hilton

XVI Forum Polskich Menedżerów Logistyki POLSKA LOGISTYKA
 / 7 ‑ 8 października 2019 / Warszawa

Cel

Dobry logistyk musi bez przerwy uważnie obserwować kilka zjawisk. Każde z nich ma ogromny wpływ na powodzenie jego biznesu i jednocześnie każde reprezentuje inną dziedzinę. Od nauki do polityki. Nawet drobne niedopatrzenie może doprowadzić do utraty pozycji - to w najlepszym przypadku, lub rozerwana łańcucha dostaw - to w najgorszym.Zbliża się 16. edycja organizowanego przez „Puls Biznesu” Forum Polskich Menedżerów Logistyki „Polska Logistyka”. To coroczne, spotkanie zawsze organizowaliśmy pod najbardziej aktualnymi hasłami. Wspólnie omawialiśmy wyzwania związane z budowaniem pozycji polskiej logistyki, wejściem naszego kraju do UE czy spowolnieniem gospodarczym.


Tegoroczne Forum, odbędzie się w nieco „okulistycznej” konwencji. Dokonamy swoistego badania wzroku i zastanowimy się jak i na co patrzeć, by nie przeoczyć najważniejszego. Nie zabraknie oczywiście prognoz i recept na współczesne wyzwania branży takie jak: kłopoty kadrowe, rosnąca liczba procesów czy…możliwy powrót do kontroli celnych.


W chwili przygotowywania niniejszego tekstu, cały czas nie wiemy jak potoczy się bezprecedensowe dla Unii Europejskiej ale i branży logistycznej wystąpienie ze Wspólnoty, Wielkiej Brytanii. Choć nikomu nie chce się wierzyć w powrót kontroli celnych, to i taki scenariusz musi być analizowany. Jak wówczas rozładować gigantyczne korki tworzące się po obu stronach kanału La Manche? Jak mocno zostaną nadwyrężone łańcuchy dostaw? Jak Brexit wpłynie na zachowania klientów czy ceny usług transportowych i logistycznych? Spekulacji jest mnóstwo, brak recept. Będziemy ich szukać. I wspólnie z ekspertami zaproszonymi do tegorocznej edycji wskazywać te miejsca, które bezapelacyjnie w nadchodzącym czasie należy obserwować.


Brexit stawia poważne logistyczne wyzwania, ale nie tylko on. Digitalizacja postępuje, mody się zmieniają i bez przerwy pojawiają się nowe technologie oraz rozwiązania. XVI Forum Polskich Menedżerów Logistyki to idealne miejsce, w którym można się dowiedzieć jak niczego nie przegapić, nie dostać przy tym zadyszki i co ważniejsze zeza rozbieżnego przy jednoczesnej obserwacji tych wszystkich zjawisk.


Uwaga! Zgodnie z tradycją, po zakończeniu pierwszego dnia Forum zapraszamy do udziału w branżowym bankiecie, który będzie doskonałą okazją do swobodnych dyskusji i wymiany kontaktów biznesowych w nieformalnej atmosferze.

W tym roku, zapraszamy na bankiet do Teatru Capitol na spektakl - "Kiedy kota nie ma"


Na bankiet oraz spektakl zapraszamy do Teatru Capitol

Scena Mniejsza, wejście od ul. Przechodniej


Zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!,

Renata Grzeszczak

Project Manager - Team Leader

Tomasz Sączek

Dyrektor Rozwoju Łańcucha Dostaw FTF ColumbusUdział w XV Forum Polskich Menedżerów Logistyki to m.in.:

 • Inspirujące prelekcje, ożywione dyskusje – zdobądź kompleksową wiedzę na jedynym, unikalnym wydarzeniu
 • Praktyczna wiedza poparta wieloletnimi doświadczeniami prelegentów – dowiedz się, jak inne firmy wykorzystują rozwiązania do efektywnego zarządzania łańcuchem dostaw
 • Najważniejsze debaty o kluczowych dla branży zagadnień – spotkaj się z osobami decydującymi o kierunkach rozwoju branży
 • Ponad 2700 specjalistów dotychczasowych edycji! – wykorzystaj niepowtarzalną okazję do nawiązania cennych kontaktów z przedstawicielami branży

Sprawdź jak było w zeszłym roku:


Do udziału w Forum zapraszamy:

Prezesów, Członków Zarządu, Dyrektorów i Wyższą Kadrę Zarządzającą, odpowiedzialną za zarządzanie:

 • łańcuchem dostaw
 • logistyką
 • transportem i zaopatrzeniem
 • magazynem i przepływem materiałów
 • strategią, rozwojem i operacjami

oraz przedstawicieli operatorów logistycznych, produkcyjnych, firm kurierskich i spedycyjnych i wszystkich zainteresowanych najnowszymi trendami, pozwalającymi na optymalizację zarządzania w obszarze logistyki.

Tematyka Forum zainteresuje również agencje zarządzające nieruchomościami, parkami logistycznymi i halami magazynowymi.Dlaczego warto wziąć udział w naszych konferencjach?

Lata doświadczenia

Dział konferencji „Pulsu Biznesu” istnieje od 2004 r. Kilkanaście lat doświadczeń i silna marka „Pulsu Biznesu”, pod którą odbywają się wydarzenia, sprawiły, że jesteśmy dziś czołowym organizatorem konferencji biznesowych skierowanych do wyższej kadry zarządzającej..

Profesjonalizm w każdym calu

W ciągu roku kalendarzowego organizujemy ponad 50 konferencji, kongresów, warsztatów i debat, podczas których do dyskusji zapraszamy najlepszych mówców, wybitnych ekspertów i praktyków z poszczególnych branż..

Tysiące zadowolonych klientów

Naszą ambicją jest kreowanie przedsięwzięć związanych z istotnymi, bieżącymi wydarzeniami w gospodarce, przewidywanie trendów oraz umożliwianie wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą. Od 2004 roku zaufało nam już blisko 20 tys. uczestników..

14

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA I EVENTY JUŻ OD 14 LAT

800

OD 2004 ROKU ZORGANIZOWALIŚMY PONAD 800 KONFERENCJI I WARSZTATÓW

20000

MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ TYLOMA KLIENTAMI Z PONAD 1000 FIRM

Kontakt

Sprzedaż, współpraca

Opiekun merytoryczny

Renata Grzeszczak
Renata Grzeszczak

Project Manager - Team Leader

Miejsce

Hotel Hilton

ul. Grzybowska 63
Warszawa

Partner Strategiczny

Partner Merytoryczny

Patron Honorowy

Patron Medialny

 • Hillwood Polska

  Hillwood jest jedną z wiodących globalnych firm z branży nieruchomości komercyjnych z 30-letnim doświadczeniem w realizacji inwestycji w Europie i Ameryce Północnej. W Polsce działalność firmy koncentruje się na zakupie, finansowaniu i budowie wysokiej jakości magazynów oraz obiektów przemysłowych z przeznaczeniem pod długoterminowy wynajem. Od momentu wejścia na polski rynek w 2014 r. Hillwood stworzył bogaty portfel obiektów magazynowych obejmujący łącznie ponad 1 mln m2, w tym projekty BTS (ang. built-to-suit, „szyte na miarę”).

 • Bolloré Logistics

  Bolloré Logistics jest światowym liderem w międzynarodowym transporcie i logistyce. Stale dostosowując się do zmieniających się potrzeb klientów, firma wzbogaciła swoją wiedzę ekspercką i stała się pierwszorzędnym partnerem w organizacji łańcuchów dostaw i jedną z 10 najlepszych firm transportowych i logistycznych na świecie, z największą zintegrowaną siecią logistyczną w Afryce. Bolloré Logistics dostarcza niestandardowe rozwiązania o wysokiej wartości dodanej, oparte na doświadczeniu i dogłębnym zrozumieniu poszczególnych gałęzi przemysłu, a także ciągłym dążeniu do ulepszeń i optymalizacji, stanowiącymi kulturę i kluczowe wartości naszej firmy.

 • JLL

  JLL to wiodąca firma doradcza świadcząca kompleksowe usługi na rynku nieruchomości. Misją JLL jest zredefiniowanie sektora nieruchomości komercyjnych, stwarzanie najlepszych możliwości biznesowych i atrakcyjnych, komfortowych przestrzeni sprzyjających realizowaniu celów. W ten sposób firma przyczynia się do budowania lepszej przyszłości dla swoich klientów, pracowników oraz społeczności, w których działa. JLL jest spółką z listy Fortune 500 zatrudniającą 91 000 osób i obsługuje klientów w ponad 80 krajach.

 • RABEN LOGISTICS POLSKA

  RABEN LOGISTICS POLSKA oferuje usługi z zakresu dystrybucji krajowej, międzynarodowej oraz kompleksowej obsługi logistycznej, a także frachtu morskiego i lotniczego. W Polsce firma istnieje prawie 30 lat. Zasoby spółki to ok. 3700 pracowników, zróżnicowane magazyny o pow. ok. 500 tys. m2 i ponad 3000 nowoczesnych środków transportu.

 • Novoferm

  Novoferm Polska to jeden z czołowych europejskich dostawców systemów drzwi, bram, ościeżnic i napędów. Oferuje szeroką gamę produktów do użytku prywatnego i przemysłowego, odpowiadających najwyższym normom bezpieczeństwa, komfortowi użytkowania oraz estetyce.

 • Westernacher

  Grupa Westernacher specjalizuje się w projektach wdrożeniowych SAP w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw. Naszym szczególnym zainteresowaniem są obszary zarządzania magazynem, zarządzania transportem oraz optymalizacji procesów planowania produkcji i łańcucha dostaw. Zaufali nam już światowi liderzy takich branż jak: handel detaliczny i e-commerce, logistyka (LSP), produkcja dyskretna oraz farmacja. Nasza grupa to ponad 600 konsultantów zlokalizowanych w oddziałach w Europie, Azji i obu Amerykach. Realizując nasze hasło „Non-stop Innovation” w naszym portfolio znajduje się również szereg innowacyjnych rozwiązań poszerzających standardową funkcjonalność oferowanych rozwiązań SAP, jak również mamy na koncie szereg pionierskich projektów – m.in. wdrożeń rozwiązań magazynowych z autonomicznymi robotami, czy transportowych dla branży e-commerce. W Polsce nasz zespół liczy ponad 70 osób, stale się rozwija i wprowadza na krajowy rynek najnowsze rozwiązania SAP i Westernacher.

 • DHL

  DHL jest czołową globalną marką w branży logistycznej, oferuje szerokie portfolio usług logistycznych, począwszy od krajowej i międzynarodowej dostawy paczek, międzynarodowych przesyłek ekspresowych: lądowych, lotniczych i morskich, po zarządzanie łańcuchem dostaw przemysłowych. DHL działa w ponad 220 krajach i regionach na całym świecie, bezpiecznie i rzetelnie łącząc ludzi oraz firmy, umożliwiając globalny przepływ handlu. Wyspecjalizowane rozwiązania dla rozwijających się rynków i branż, odpowiedzialność korporacyjna i dominacja na rynkach rozwijających się, czynią DHL globalną firmą logistyczną. DHL Supply Chain działa na polskim rynku od 2002 roku, zarządza ponad 30 lokalizacjami o łącznej powierzchni ponad 500 tys. m2.

 • Röhling Suus Logistics

  ROHLIG SUUS Logistics jest jednym z największych operatorów logistycznych w Polsce. Firma specjalizuje się w zarządzaniu logistyką i globalnymi łańcuchami dostaw. Realizuje procesy spedycyjne w oparciu o transport drogowy, morski, lotniczy i kolejowy. W ciągu ostatnich 5 lat spółka dwukrotnie zwiększyła swoje przychody, zamykając 2018 rok na poziomie 911 mln złotych. Zatrudnia ponad 1400 osób w 25 oddziałach w Polsce i Europie (Czechy, Węgry i Rosja).

 • Maersk

  A.P. Moller - Maersk is an integrated container logistics company working to connect and simplify its customers’ supply chains. As the global leader in shipping services, we operate in 130 countries and employ roughly 76,000 people. Our mission is to enable and facilitate global supply chains and provide opportunities for our customers to trade globally.

 • LPP

  LPP to polski producent odzieży właściciel m.in. marki Reserved. Globalna sieć zaopatrzenia i dystrybucji LPP obejmuje zintegrowany system Centrów Konsolidacyjnych, Dystrybucyjnych, jak i Fulfillment Centers. LPP jest właścicielem jednego z najnowocześniejszych centrów dystrybucyjnych odzieży w CEE.

 • Rusak

  Rusak Business Services to lider w zakresie obsługi celnej na polskim rynku. Działania agencji koncentrują głównie na: outsourcingu obsługi celnej i Trade Compliance. Profesjonalizm firmy potwierdzają certyfikaty AEO oraz ISO. Grupa Rusak posiada ponad 20 oddziałów w całej Polsce, punkty obsługi składów celnych oraz podatkowych, a także szereg miejsc uznanych dla procedury uproszczonej.

 • DB Schenker

  DB Schenker to wiodący operator logistyczny na świecie – wspieramy przemysł i handel w globalnej wymianie dóbr dzięki transportowi lądowemu, lotniczemu i oceanicznemu, logistyce magazynowej oraz zarządzaniu łańcuchem dostaw.