Cyberbezpieczeństwo w sektorach farmaceutycznym i medycznym

Cyberbezpieczeństwo w sektorach farmaceutycznym i medycznym

24 czerwca 2020 / Online

300 zł netto do 24 czerwca

Cel


Branża firm farmaceutycznych i medycznych od kilku miesięcy intensywnie uczestniczy w zwalczaniu globalnego kryzysu zdrowotnego. Widoczne jest zaangażowanie sektora w podejmowanie inicjatyw związanych z walką z COVID-19. Na całym świecie prowadzone są działania wspierające programy badawcze mające na celu przyspieszenie rozwoju diagnostyki i terapii koronawirusa. Związane z tymi działaniami przetwarzanie wielkich ilości danych, w tym danych osobowych, wymaga dużych nakładów na inwestycje związane z przesyłaniem danych, rozwiązaniami chmurowymi i przestrzeganiem ochrony danych osobowych. Przetwarzanie większej ilości informacji wiąże się również z ryzykiem wzrostu liczby cyberprzestępstw oraz generalnie naruszeniem bezpieczeństwa danych.

Obszar ochrony zdrowia został uznany w ramach Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa za kluczowy, zaś część podmiotów z tego sektora za operatorów usług kluczowych, z czym wiążą się dodatkowe obowiązki.


Dziś branża farmaceutyczna zmaga się z rosnącą liczbą zagrożeń cybernetycznych. Przemysł ten jest bardzo atrakcyjnym celem dla cyberataków. Aby efektywnie zminimalizować zagrożenie, firmy musiały zmienić sposób, w jaki działają i umieścić bezpieczeństwo cybernetyczne na samym szczycie działalności biznesowej. Sektor life sciences najbardziej narażony jest na cyberataki w obszarze danych finansowych i własności intelektualnej.


Weź udział w webinarium, a dowiesz się:

 • na czym polega cyberbezpieczeństwo w sektorze life sciences
 • jak wdrożyć odpowiednie zabezpieczenia – jakie działania należy podjąć
 • jak rozwiązania, które bazują na sztucznej inteligencji zabezpieczą przed cyberprzestępczością
 • jak dostosować politykę cyberbezpieczeństwa, procedury i narzędzia kontroli
 • w jaki sposób zabezpieczyć urządzenia medyczne w dobie rosnącej cyberprzestępczości
 • jak zapewnić skuteczną kontrolę dostępu do przetwarzanych danych
 • jak uchronić się przed wyciekami informacji
 • jak zachować prywatność i ochronę wrażliwych danych medycznych.


Uczestnicy webinarium będą mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi regulacjami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa i ochrony danych w sektorze ochrony zdrowia i farmaceutycznym. Zagadnienia związane z rozwiązaniami prawnymi i technologicznymi będą przedstawione na praktycznych przykładach.

Podczas webinarium mec. Artur Piechocki, doświadczony radca prawny w sektorze nowych technologii, ochrony danych i cyberbezpieczeństwa omówi kluczowe zagadnienia dla branży life science. Będzie także możliwość zadania pytań mec. Arturowi Piechockiemu dotyczących doświadczeń ze swojej organizacji.


Webinar kierujemy do przedsiębiorców z branży ochrony zdrowia i farmaceutycznej , a przede wszystkim:

 • szefów działów,
 • prawników wewnętrznych,
 • osób z działów compliance,
 • osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo IT i nowe technologie,
 • osób odpowiedzialnych za ochronę danych i prywatności.


Program

Środa, 24 czerwca

11:00 12:30

Cyberbezpieczeństwo w sektorze farmaceutycznym i medycznym

 • Artur Piechocki, Radca prawny i partner zarządzający w APLaw
 • Telemedycyna
 • Ochrona danych, BIG DATA, RODO
 • Ochrona zdrowia jako usługa kluczowa (KSC)
 • Sztuczna inteligencja
 • Inwestycje w chmurze, rozwiązania chmurowe
 • Innowacje
 • Nowoczesne technologie
 • Wycieki informacji
 • Informacje finansowe i własność intelektualna narażone na ataki
 • 90 min.
Online, ,
12:30

Sesja pytań i odpowiedzi

 • Artur Piechocki, Radca prawny i partner zarządzający w APLaw
Online, ,

Prelegenci

 • Artur Piechocki

  Artur Piechocki

  Radca prawny i partner zarządzający w APLaw
  Radca prawny z 20-letnim doświadczeniem w zakresie prawa własności intelektualnej i przemysłowej, technologii informacyjnych oraz komunikacyjnych (ICT), ochrony danych i prywatności oraz cyberbezpieczeństwa. Przez wiele lat pracował jako Doradca ds. prawnych i polityki domenowej rejestru PL w Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK), reprezentując Rejestr w Polsce i w organizacjach międzynarodowych. Ekspert Ministerstwa Cyfryzacji w pracach legislacyjnych Grupy Roboczej ds. Internetu Rzeczy oraz Grupy Roboczej ds. Cyberbezpieczeństwa. Współzałożyciel Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji (PIIT), którego pracom przewodniczył, a obecnie jest członkiem jego Rady, oraz współtwórca orzecznictwa domenowego w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej (KIG). Jest ekspertem Europejskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (European Network and Information Security Agency (ENISA) w zakresie doradztwa regulacyjnego, ochrony prywatności i danych osobowych. Współpracuje również z Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN) oraz Światową Organizacją Własności Intelektualnej (WIPO), a w przeszłości Council of European National Top Level Domain Registries (CENTR). Był także uczestnikiem spotkań Międzynarodowej Unii Telekomunikacyjnej (ITU), a obecnie współpracuje z Fundacją Bezpieczna Cyberprzestrzeń. Jest członkiem Grupy Operatorów Telekomunikacyjnych oraz Komitetu Mediów Elektronicznych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji (PIIT). Prawnik rekomendowany przez Media Law International w 2017 i 2018 r. w dziedzinie prawa mediów, telekomunikacji i Internetu. Otrzymał także wyróżnienie od Legal 500 EMEA w obszarze TMT w 2018 r.

Dlaczego warto wziąć udział w naszych konferencjach?

Lata doświadczenia

Dział konferencji „Pulsu Biznesu” istnieje od 2004 r. Kilkanaście lat doświadczeń i silna marka „Pulsu Biznesu”, pod którą odbywają się wydarzenia, sprawiły, że jesteśmy dziś czołowym organizatorem konferencji biznesowych skierowanych do wyższej kadry zarządzającej..

Profesjonalizm w każdym calu

W ciągu roku kalendarzowego organizujemy ponad 50 konferencji, kongresów, warsztatów i debat, podczas których do dyskusji zapraszamy najlepszych mówców, wybitnych ekspertów i praktyków z poszczególnych branż..

Tysiące zadowolonych klientów

Naszą ambicją jest kreowanie przedsięwzięć związanych z istotnymi, bieżącymi wydarzeniami w gospodarce, przewidywanie trendów oraz umożliwianie wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą. Od 2004 roku zaufało nam już blisko 20 tys. uczestników..

14

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA I EVENTY JUŻ OD 14 LAT

800

OD 2004 ROKU ZORGANIZOWALIŚMY PONAD 800 KONFERENCJI I WARSZTATÓW

20000

MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ TYLOMA KLIENTAMI Z PONAD 1000 FIRM

Kontakt

Sprzedaż, współpraca

Opiekun merytoryczny

Aldona Mlonek
Aldona Mlonek

Project Manager

Współpraca marketingowa

Mateusz Stempak
Mateusz Stempak

Marketing Manager

300 zł netto do 24 czerwca

Zarejestruj się