Online
Warsztaty
3 marca 2022
3 marca 2022
Inwestycje w spółki portfelowe ASI – umowy inwestycyjne
None
Proces inwestycyjny bez tajemnic - praktyczne warsztaty

Cel

Warsztat Inwestycje w spółki portfelowe ASI dotyczy praktycznych aspektów funkcjonowania nowej kategorii podmiotów na rynku venture capital, czyli Alternatywnych Spółek Inwestycyjnych (ASI). Celem spotkania jest zdobycie wiedzy zarówno praktycznej jak i teoretycznej, która umożliwi osobom zarządzającym ASI nie tylko podjęcie racjonalnej i świadomej decyzji o sposobie zorganizowania procesu inwestycyjnego w spółki portfelowe, ale pokaże też jak inwestorzy powinni przygotować się do tego procesu, aby zagwarantować sobie sukces oraz podpowie, jakie ryzyka należy brać pod uwagę. Dodatkowo przedstawione zostaną najważniejsze kwestie księgowości ASI, zagadnienia opodatkowania ASI oraz inwestorów, jak również wymogi regulacyjne obowiązujące ASI.


W programie m.in.:

 • Miejsce umowy inwestycyjnej w procesie pozyskania inwestora
 • Umowa inwestycyjna jako konfrontacja celów biznesowych stron
 • Kształtowanie ceny – czynniki mające wpływ na wycenę spółki
 • Elementy umowy inwestycyjnej
 • Niebezpieczne klauzule umowne - case studies
 • Inwestycje ASI a Polski Ład – aspekty podatkowe
 • Model księgowości i opodatkowanie ASI
 • Najważniejsze wymogi raportowe ASI (KNF i KRS)


Warsztaty adresowane są do wszystkich tych podmiotów, które zamierzają podjąć lub prowadzą działalność inwestycyjną w formie alternatywnych spółek inwestycyjnych, a także do osób obsługujących funkcjonowanie ASI oraz do inwestorów.


Warsztaty prowadzi Agata Kowalska - Partner zarządzający w Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy, która na co dzień doradza przy procesach inwestycyjnych, Jakub Pacan - Doradca podatkowy w Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy oraz Dariusz Landsberg – Dyrektor zarządzający Genprox – firmy specjalizującej się w obsłudze księgowej, raportowej i wycenach dla ASI oraz Fundequate – platformy raportowej dla branży VC. Będą zatem mieli Państwo szansę na uzyskanie konkretnych, praktycznych informacji w wszelkich interesujących Państwa aspektach.

Dlaczego warto wziąć udział w naszych konferencjach?

Lata doświadczenia

Dział konferencji „Pulsu Biznesu” istnieje od 2004 r. Kilkanaście lat doświadczeń i silna marka „Pulsu Biznesu”, pod którą odbywają się wydarzenia, sprawiły, że jesteśmy dziś czołowym organizatorem konferencji biznesowych skierowanych do wyższej kadry zarządzającej..

Profesjonalizm w każdym calu

W ciągu roku kalendarzowego organizujemy ponad 50 konferencji, kongresów, warsztatów i debat, podczas których do dyskusji zapraszamy najlepszych mówców, wybitnych ekspertów i praktyków z poszczególnych branż..

Tysiące zadowolonych klientów

Naszą ambicją jest kreowanie przedsięwzięć związanych z istotnymi, bieżącymi wydarzeniami w gospodarce, przewidywanie trendów oraz umożliwianie wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą. Od 2004 roku zaufało nam już blisko 20 tys. uczestników..

14

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA I EVENTY JUŻ OD 14 LAT

800

OD 2004 ROKU ZORGANIZOWALIŚMY PONAD 800 KONFERENCJI I WARSZTATÓW

20000

MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ TYLOMA KLIENTAMI Z PONAD 1000 FIRM

Kontakt

Miejsce

Sprzedaż, współpraca

Opiekun merytoryczny

Aldona Mlonek
Aldona Mlonek

Project Manager

Współpraca

Mateusz Stempak
Mateusz Stempak

Marketing Manager

Szczegółowa lokalizacja wkrótce


Online

Partner Merytoryczny

 • Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy Radcowie Prawni

  W Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy (www.ck-legal.pl) specjalizujemy się w rynkach kapitałowych, prawie korporacyjnym, prawie własności intelektualnej i nowych technologii. Zapewniamy naszym Klientom kompleksowe wsparcie przy obsłudze inwestycji, współpracując ze startupami, funduszami Venture Capital i prywatnymi inwestorami.