Warszawa
Forum
22 ‑ 23 września 2022
22 ‑ 23 września 2022
hotel Polonia Palace, al. Jerozolimskie 45
XV Forum Dyrektorów Działów Prawnych
XV Forum Dyrektorów Działów Prawnych
Dobre praktyki na trudne czasy

Cel
Żyjemy w czasach obiektywnie trudnych, przełomowych, wręcz apokaliptycznych. Zmęczeni pandemią marzyliśmy o stabilizacji, uspokojeniu, stagnacji kojarzącej się z brakiem szybkich, rewolucyjnych zmian. Chcieliśmy nie być zaskakiwani. Niestety po trudnym doświadczeniu covid, świat wkroczył w erę konfliktu wojennego, który rozgrywa się u naszych Sąsiadów. Zmieniło się w zasadzie wszystko, nasz nastrój- od lęku po przekształcenie go w niesamowite wsparcie udzielane przez firmy i osoby prywatne. W Polsce i na świecie zaszły istotne zmiany społeczne mające wielki wpływ na gospodarkę i biznes. Nie ma firmy, która nie zmieniłaby swojego sposobu funkcjonowania, przed, którą nie stanęłyby wielkie wyzwania, trudne wybory, przełomowe decyzje, mniejsze i większe dylematy. 

O tym wszystkim powiemy podczas XV Forum Dyrektorów Działów Prawnych, które odbędzie się 22-23 września w Warszawie.

Praca prawnika niemal jak przez kalkę odzwierciedla to co dzieje się w życiu. 

Pokażemy m.in. :

- jak reagować w obliczu kryzysu zewnętrznego

- jak szacować ryzyka i jak je należycie ocenić

- najnowsze wyzwania dla pracodawców wobec kryzysu migracyjnego

- czy zmiany w dziale prawnym są koniecznością czy fanaberią i jak przekonywać do nich zespół

- jak zbudować zespół od podstaw 

- jak budować wizerunek ekspertki w dziedzinie tradycyjnie zmaskulinizowanej

- jak budować swoją pozycję w branży

- jak do tej pory teoretyczny zapis o sile wyższej stał się czymś realnym

- jak wyglądać będą teraz kontakty i kontrakty międzynarodowe

- jak działać w erze fake newsów i pomówień

- jak ustalać priorytety i nie oszaleć 

- jaki jest wpływ sankcji na biznes w praktyce

- jak bezpiecznie działać w sytuacji nagłej, kryzysowej i zaskakującej

- jak odmawiać , oponować a czasem także skrytykować w sposób umiejętny 


Nie będziemy omawiać suchych zmian prawnych, nowości, które śledzicie Państwo jako profesjonaliści na bieżąco, natomiast na przykładach pokażemy jak rozwiązywać je w praktyce, jak radzić sobie z sytuacjami trudnymi i problemowymi, jak przekształcić etyczne poglądy w realne działania.

Pokażemy co nurtowało innych, nie tylko w kontekście działów prawnych, ale szerzej na polu firmy czy międzynarodowych struktur organizacyjnych. 

Spotkajmy się w tym szczególnym czasie, by się wzajemnie zainspirować, wesprzeć mądrymi radami, poznać ciekawe, autentyczne i indywidualne doświadczenia innych. Zobaczyć co jest polem codziennych zmagań prawników korporacyjnych. Dodać sobie skrzydeł, ale i pokazać, że nie zawsze wszystko wychodzi i jest to jak najbardziej normalne.

Odpowiadając na największe wyzwanie zawodowe Prawnika, jakim jest konieczność ciągłego samodoskonalenia, zapraszamy do udziału w Forum- miejscu idealnym do wymiany idei, pogladów i dobrych praktyk.

Dlaczego warto wziąć udział w naszych konferencjach?

Lata doświadczenia

Dział konferencji „Pulsu Biznesu” istnieje od 2004 r. Kilkanaście lat doświadczeń i silna marka „Pulsu Biznesu”, pod którą odbywają się wydarzenia, sprawiły, że jesteśmy dziś czołowym organizatorem konferencji biznesowych skierowanych do wyższej kadry zarządzającej..

Profesjonalizm w każdym calu

W ciągu roku kalendarzowego organizujemy ponad 50 konferencji, kongresów, warsztatów i debat, podczas których do dyskusji zapraszamy najlepszych mówców, wybitnych ekspertów i praktyków z poszczególnych branż..

Tysiące zadowolonych klientów

Naszą ambicją jest kreowanie przedsięwzięć związanych z istotnymi, bieżącymi wydarzeniami w gospodarce, przewidywanie trendów oraz umożliwianie wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą. Od 2004 roku zaufało nam już blisko 20 tys. uczestników..

14

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA I EVENTY JUŻ OD 14 LAT

800

OD 2004 ROKU ZORGANIZOWALIŚMY PONAD 800 KONFERENCJI I WARSZTATÓW

20000

MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ TYLOMA KLIENTAMI Z PONAD 1000 FIRM

Kontakt

Miejsce

Sprzedaż, współpraca

Opiekun merytoryczny

Magdalena Marczak
Magdalena Marczak

Project Manager

Współpraca

Mateusz Stempak
Mateusz Stempak

Marketing Manager

hotel Polonia Palace, al. Jerozolimskie 45


Warszawa

Partner

Patron

  • Clifford Chance

    Clifford Chance jest międzynarodową kancelarią prawną, jednym z liderów rynku prawniczego w Polsce. Od 30 lat wspiera polskie i międzynarodowe przedsiębiorstwa w realizacji ich strategii rynkowych. Doradza wiodącym instytucjom finansowym, globalnym korporacjom i funduszom inwestycyjnym.

  • SK&S

    Sołtysiński Kawecki & Szlęzak to największa niezależna polska kancelaria prawna (wg liczby adwokatów i radców prawnych): 180 prawników i pełen zakres usług prawnych dla polskich i zagranicznych podmiotów gospodarczych. Od 30 lat doradza przy najważniejszych sprawach i transakcjach na polskim rynku.

  • EUCON Legal Group

    Grupa Prawna Eucon to prawnicy, adwokaci, doradcy podatkowi i księgowi, specjaliści ds. cen transferowych z 16-letnim doświadczeniem z siedzibą w Warszawie i Kijowie.