
395 zł netto do 23 maja
Zmiany w Krajowym Systemie e-Faktur 2023/2024
Zarejestruj sięCel
Celem webinaru jest przybliżenie podstawowych zasad funkcjonowania Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) i obrotu fakturami ustrukturyzowanymi, które już od 2024 roku będą obowiązkowe dla wszystkich podatników mających siedzibę lub stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.
Podczas wydarzenia omówimy aktualne różnice pomiędzy funkcjonującym dobrowolnym KSeF a obowiązkowym KseF, w tym przedstawimy możliwe działania wdrożeniowe, związane z przystosowanie swoich programów komercyjnych do wysyłki faktur ustrukturyzowanych.
Podczas wydarzenia omówione zostaną komunikaty oraz wytyczne Ministerstwa Finansów związane z funkcjonowaniem systemu, w tym przedstawimy wnioski płynące z konsultacji publicznych. Całość posłuży uczestnikom do przeanalizowania działań koniecznych do podjęcia celem finalnego wdrożenia obowiązkowego KSeF. Program ten będzie na bieżąco aktualizowany w miarę postępu prac legislacyjnych i prezentowania najnowszych rozwiązań proponowanych przez ustawodawcę lub stanowiska przedsiębiorców.
Podczas webinaru uczestnicy dowiedzą się m.in:
- Jakie są zmiany przewidziane na rok 2024
- Kogo obejmie obowiązkowy KSeF
- Jakie są wyjątki dla udostępniania e-faktur poza KSeF
- Jakie są awarie systemu i jego skutki
- Jakie są przewidziane kary za brak wdrożenia KSeF
- Jakie są zakładane sposoby weryfikacji KSeF przez organy podatkowe
Program
Wtorek, 23 maja
Rozpoczęcie webinaru
- Magdalena Marczak-Makowska, Project Manager, Puls Biznesu
Zmiany w Krajowym Systemie e-Faktur cz. I
- Marcin Zarzycki, Adwokat, Doradca Podatkowy, Partner zarządzający, LTCA
- Kajetan Kubicz, Adwokat, Senior Associate, LTCA
- Wstęp: Podstawowe zasady funkcjonowania KSeF i główne problemy wdrożeniowe
- Co to jest e-faktura:
- Indywidualny numer indentyfikacyjny i jego znaczenie,
- Znaczenie daty przesłania e-faktury do KSeF
- Schema e-faktury (FA1)
- Propozycje zmian schemy (FA2)
- Dotychczasowe wytyczne MF
- Zmiany przewidziane na rok 2024
- Kogo obejmie obowiązkowy KSeF
Przerwa
online, ,Zmiany w Krajowym Systemie e-Faktur cz. II
- Marcin Zarzycki, Adwokat, Doradca Podatkowy, Partner zarządzający, LTCA
- Kajetan Kubicz, Adwokat, Senior Associate, LTCA
- Zmiany na białej liście
- Wyjątki dla udostępniania e-faktur poza KSeF
- Przepisy przejściowe
- Propozycja faktury korygującej
- Awarie systemu i jego skutki
- Kary za brak wdrożenia KSeF
- Zmiany dla płatności za e-faktury
- Zakładane sposoby weryfikacji KSeF przez organy podatkowe
Zakończenie webinaru
online, ,Prelegenci
-
Kajetan Kubicz
Adwokat, Senior Associate, LTCA
Kajetan jest adwokatem i ekspertem z zakresu podatku VAT. Ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim oraz aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w jednej z największych kancelarii prawnych w Polsce oraz w międzynarodowej kancelarii doradztwa podatkowego i restrukturyzacyjnego świadcząc usługi bieżącego doradztwa podatkowego oraz uczestnicząc w licznych audytach podatkowych. Specjalizuje się w doradztwie na rzecz Klientów działających w branży budowlanej, transportowej, produkcyjnej oraz handlowej. Obecnie jest odpowiedzialny za bieżące doradztwo prawno-podatkowe, zarówno dla Klientów krajowych, jak i zagranicznych, głównie z obszaru VAT. Jest autorem kilkuset wniosków o wydanie interpretacji indywidualnych, wiążących informacji stawkowych oraz wniosków o dokonanie klasyfikacji statystycznej towarów i usług. Wykładowca szkoleniowy oraz autor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego zwłaszcza w zakresie opodatkowania VAT. -
Marcin Zarzycki
Adwokat, Doradca Podatkowy, Partner zarządzający, LTCA
Marcin jest adwokatem i doradcą podatkowym oraz Partnerem Zarządzającym w Kancelarii LTCA. Ukończył prawo na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Wieloletni praktyk i ekspert z zakresu prawa gospodarczego, podatkowego i zarządzania ryzykiem prawnym i podatkowym. Doświadczenie zawodowe zdobywał w krajowych i międzynarodowych firmach doradczych, jako specjalista z zakresu podatków dochodowych oraz wdrażania tax compliance. Marcin reprezentował klientów w ponad 100 postępowaniach podatkowych, sądowo – administracyjnych i karnoskarbowych. Wspólnie z zespołem LTCA jest laureatem prestiżowych rankingów Rzeczypospolitej i Dziennika Gazeta Prawna. Doświadczony wykładowca, prelegent na studiach podyplomowych oraz na ponad 900 szkoleniach m.in. z zakresu podatków dochodowych, podatku VAT, procedury podatkowej, cen transferowych, podatku u źródła, fuzji i przejęć oraz compliance. Autor wielu specjalistycznych publikacji prawnych i podatkowych.
Dlaczego warto wziąć udział w naszych konferencjach?
Lata doświadczenia
Dział konferencji „Pulsu Biznesu” istnieje od 2004 r. Kilkanaście lat doświadczeń i silna marka „Pulsu Biznesu”, pod którą odbywają się wydarzenia, sprawiły, że jesteśmy dziś czołowym organizatorem konferencji biznesowych skierowanych do wyższej kadry zarządzającej..
Profesjonalizm w każdym calu
W ciągu roku kalendarzowego organizujemy ponad 50 konferencji, kongresów, warsztatów i debat, podczas których do dyskusji zapraszamy najlepszych mówców, wybitnych ekspertów i praktyków z poszczególnych branż..
Tysiące zadowolonych klientów
Naszą ambicją jest kreowanie przedsięwzięć związanych z istotnymi, bieżącymi wydarzeniami w gospodarce, przewidywanie trendów oraz umożliwianie wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą. Od 2004 roku zaufało nam już blisko 20 tys. uczestników..
ORGANIZUJEMY SZKOLENIA I EVENTY JUŻ OD 14 LAT
OD 2004 ROKU ZORGANIZOWALIŚMY PONAD 800 KONFERENCJI I WARSZTATÓW
MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ TYLOMA KLIENTAMI Z PONAD 1000 FIRM
Kontakt
Sprzedaż, współpraca
- 22 333 97 77
- [email protected]
- PB konferencje
395 zł netto do 23 maja
Zarejestruj sięPrzeczytaj w strefie wiedzy
- Bankowość
- Digital
- E-commerce
- Energetyka
- Finanse
- Human Resources
- IT
- Innowacje
- Inwestowanie
- Logistyka
- Marketing
- Nieruchomości
- Obsługa klienta
- Prawo
- Public relations
- R&D
- Sprzedaż
- Sztuczna inteligencja
- Umiejętności miękkie
- Zarząd
- Zarządzanie
- Zarządzanie należnościami
- Medycyna
- Farmacja
- Akademia Przedsiębiorcy