
Kontrole umów o dzieło w 2021 r.
4 marca 2021 / online
149 zł netto do 4 marca (cena udziału online)
Cel
Od 1 stycznia 2021 r. wprowadzony zostanie obowiązek zgłaszania umów o dzieło do ZUS. Wraz z nowym obowiązkiem warto przypomnieć sobie najistotniejsze zagadnienia związane z możliwością zawierania umów o dzieło, a także konsekwencjami na gruncie podatkowym i składkowym.
W trakcie 2- godzinnego webinaru doświadczeni Eksperci w sposób praktyczny wskażą m.in. :
- Jak wygląda obowiązek zgłaszania umów o dzieło
- Na czym polega istota nowelizacji
- Jakie są problemy interpretacyjne związane ze zgłaszaniem umów o dzieło
- Jak wygląda procedura zgłoszenia umów o dzieło
- Czym jest reklasyfikacja i jakie są jej skutki
- Dlaczego Outsourcing jest na celowniku
- Jak mogą wyglądać kontrole Trójkąta umów i jakie są ich skutki
- Jak wygląda opodatkowanie umów o dzieło
Udział pozwoli Ci:
- Uzyskać wiedzę praktyczną w zakresie nowelizacji dot. obszaru umów i jej praktycznych skutków dla firmy
- Przygotować się do kontroli przeprowadzanych przez ZUS
- Upewnić się, iż przeprowadzacie Państwo wszystko zgodnie z zasadami, w oparciu o regulacje prawne
- Wzbogacić swoje kompetencje
- Uzyskać odpowiedź na wszystkie pytania
- Rozwiąć wątpliwości i wyjaśnić niejasności
- W zwartej formule uzyskać szeroką wiedzę
- Skonsultować swoje doświadczenia z wiedzą Ekspertów
Webinar dedykowany jest przede wszystkim reprezentantom działów HR, działów prawnych, właścicielom firm oraz wszystkim osobom zainteresowanym tematyką umów.
Zapraszamy do uczestnictwa!
Program
Czwartek, 4 marca
Kontrole umów o dzieło w 2021 r.
I. Obowiązek zgłaszania umów o dzieło
a. Istota nowelizacji
b. Problemy interpretacyjne związane ze zgłaszaniem umów o dzieło
c. Procedura zgłoszenia umów o dzieło
d. Współpraca ZUS z innymi organami
II. Kontrowersje związane z obowiązkiem zgłaszania umów o dzieło
a. Przyczyna wprowadzenia obowiązku zgłaszania umów
b. Ryzyko wzmożonych kontroli ZUS
c. Czy czeka nas oskładkowanie umów o dzieło?
III. Reklasyfikacja umowy o dzieło
a. Czym jest reklasyfikacja?
b. Czy ZUS może dokonać reklasyfikacji?
c. Jakie są skutki reklasyfikacji?
IV. Outsourcing na celowniku
a. Trójkąt umów a zgłaszanie umów o dzieło
b. Kontrole trójkąta umów
c. Potencjalne skutki kontroli
V. Opodatkowanie umów o dzieło
a) Dochód z działalności gospodarczej
b) Ryczałt od drobnych umów o dzieło
c) Ogólne zasady
d) 50% zryczałtowane koszty dla twórców
e) Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług
- 120 min.
Prelegenci
-
Mateusz Bednarski
Associate w zespole prawa podatkowego w kancelarii Bird & Bird
Mateusz doradza klientom od 2016 r. Specjalizuje się w doradztwie w zakresie krajowych i międzynarodowych kwestii podatkowych wynikających z różnego rodzaju transakcji handlowych. Posiada doświadczenie w przeprowadzaniu audytów podatkowych oraz badań typu due dilligence. Reprezentuje klientów przed organami i sądami administracyjnymi. Wspiera zespół korporacyjny, M&A oraz zespół nieruchomości w zakresie aspektów podatkowych, m.in. licznych transakcji kupna udziałów, akcji i aktywów. Przed dołączeniem do Bird & Bird, doświadczenie zawodowe zdobywał w dziale doradztwa podatkowego dla międzynarodowych firm KPMG. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Studiował także na Uniwersytecie Bukareszteńskim w Rumuni w ramach programu Erasmus. W 2017 r. uzyskał certyfikat księgowego wydany przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Jest członkiem Krajowej Izby Doradców Podatkowych. -
Paula Koczara
Associate w praktyce prawa pracy kancelarii Bird & Bird
Paula specjalizuje się w prawie pracy i prawie ubezpieczeń społecznym. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących indywidualnego i zbiorowego prawa pracy. Posiada także doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu ubezpieczeń społecznych, w tym obsłudze procesów zbiorowych przeciwko Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych. Wspiera przedsiębiorców w bieżącym doradztwie związanym z prawem pracy ze szczególnym uwzględnieniem kształtowania polityk wynagradzania, benefitach pracowniczych, zgodności z przepisami dotyczącymi równego traktowania w zatrudnieniu. Posiada doświadczenie w prowadzeniu spraw związanych z projektami restrukturyzacyjnymi i zwolnieniami grupowymi, prawno-pracowniczymi aspektami połączeń spółek, negocjacjami porozumień grupowych i prowadzeniem sporów zbiorowych. Przed dołączeniem do Bird & Bird zdobywała doświadczenie w polskich kancelariach prawnych. Poprzednio pracowałam w renomowanej butikowej kancelarii prawa pracy.Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz polityki społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, gdzie ukończyła także studia doktoranckie na kierunku ekonomia. Aktualnie przygotowuje rozprawę doktorską poświęconą ekonomicznym aspektom ubezpieczeń społecznych. Jest radcą prawnym w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. -
Bartłomiej Sikora
Counsel, kieruje zespołem prawa podatkowego w kancelarii Bird & Bird
Bartłomiej jest adwokatem i doradcą podatkowym, z ponad szesnastoletnim doświadczeniem zawodowym. Specjalizuje się w doradztwie w zakresie krajowych i międzynarodowych kwestii podatkowych wynikających z różnego rodzaju transakcji handlowych, w tym związanych z międzynarodowym planowaniem podatkowym. Doradza w sprawach podatkowych dotyczących transakcji korporacyjnych, finansowania, nieruchomości, cen transferowych i innych. Wspiera zespół korporacyjny, M&A oraz zespół nieruchomości w zakresie podatkowych aspektów m.in. licznych transakcji kupna udziałów/akcji i aktywów. Reprezentuje klientów w postępowaniach podatkowych i sporach podatkowych we wszystkich instancjach. Jego praktyka sądowa obejmuje reprezentowanie podatników we wszystkich rodzajach podatków. Reprezentował klientów w licznych, często precedensowych sporach podatkowych. Przed dołączeniem do Bird & Bird, zdobywał doświadczenie w wiodących polskich i międzynarodowych kancelariach prawnych. Jest autorem wielu artykułów opublikowanych w czasopismach specjalistycznych. Jest komentatorem gazet prawnych i czasopism oraz częstym prelegentem na licznych konferencjach i seminariach polskich i międzynarodowych.
Dlaczego warto wziąć udział w naszych konferencjach?
Lata doświadczenia
Dział konferencji „Pulsu Biznesu” istnieje od 2004 r. Kilkanaście lat doświadczeń i silna marka „Pulsu Biznesu”, pod którą odbywają się wydarzenia, sprawiły, że jesteśmy dziś czołowym organizatorem konferencji biznesowych skierowanych do wyższej kadry zarządzającej..
Profesjonalizm w każdym calu
W ciągu roku kalendarzowego organizujemy ponad 50 konferencji, kongresów, warsztatów i debat, podczas których do dyskusji zapraszamy najlepszych mówców, wybitnych ekspertów i praktyków z poszczególnych branż..
Tysiące zadowolonych klientów
Naszą ambicją jest kreowanie przedsięwzięć związanych z istotnymi, bieżącymi wydarzeniami w gospodarce, przewidywanie trendów oraz umożliwianie wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą. Od 2004 roku zaufało nam już blisko 20 tys. uczestników..
ORGANIZUJEMY SZKOLENIA I EVENTY JUŻ OD 14 LAT
OD 2004 ROKU ZORGANIZOWALIŚMY PONAD 800 KONFERENCJI I WARSZTATÓW
MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ TYLOMA KLIENTAMI Z PONAD 1000 FIRM
Kontakt
Sprzedaż, współpraca
- 22 333 97 77
- konferencje@pb.pl
- PB konferencje
149 zł netto do 4 marca
Zarejestruj sięPrzeczytaj w strefie wiedzy
- Bankowość
- Digital
- E-commerce
- Energetyka
- Finanse
- Human Resources
- IT
- Innowacje
- Inwestowanie
- Logistyka
- Marketing
- Nieruchomości
- Obsługa klienta
- Prawo
- Public relations
- R&D
- Sprzedaż
- Sztuczna inteligencja
- Umiejętności miękkie
- Zarząd
- Zarządzanie
- Zarządzanie należnościami
- Medycyna
- Farmacja
- Akademia Przedsiębiorcy