O rankingu i plebiscycie

Trwają przygotowania do kolejnj edycji rankingu.
Nabór do rankingu "100 Kobiet Biznesu 2021" wystartuje w połowie lipca.
 
 
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami X edycji rankingu "100 Kobiet Biznesu" i plebiscytu czytelników na "Kobietę Biznesu 2020"!

Poznaj inspirujące historie laureatek!
 
 
 
Dlaczego tworzymy ten ranking?
 
„Puls Biznesu” dostrzega i docenia rosnącą rolę kobiet w zarządzaniu przedsiębiorstwami w Polsce, ich wpływ na gospodarkę, a także wytrwałość, odwagę i ambicję. 
Dlatego w 2011 roku zainaugurował projekt, który ma promować przedsiębiorczość kobiet polskiego świata biznesu, łączyć je, a także inspirować do aktywności i realizowania swoich biznesowych celów i marzeń.
Podstawowym celem rankingu „100 Kobiet Biznesu” jest wymiana doświadczeń i wsparcie dla wszystkich pań, które chcą spełniać się zawodowo i prywatnie, zdobywać wiedzę i dzielić się nią. Mamy nadzieję, że lektura sylwetek oraz ścieżek kariery najbardziej liczących się kobiet w polskim biznesie zainspiruje je, doda im skrzydeł i pozwoli uwierzyć we własne możliwości.
 

Czym jest ranking i plebiscyt?

Ranking „100 Kobiet Biznesu” tworzy setka kobiet, które zarządzają firmami o największej dynamice sprzedaży i zysku w dwóch ostatnich latach. Zestawienie dzielimy na dwie „pięćdziesiątki” – wyróżniamy 50 pań zarządzających firmami o przychodach poniżej 50 mln zł oraz 50 pań z firm generujących przychody powyżej 50 mln zł.
 
Rankingowi, jak co roku, towarzyszy plebiscyt czytelników.
W tym roku kandydatki będzie można zgłosić w dwóch kategoriach:
Kobieta Biznesu 2021 oraz Kobieta Biznesu 2021: działalność społeczna
 
Głosownie odbędzie się w listopadzie.
 

Kto może wziąć udział w rankingu, a kto w plebiscycie?

Do dziesiątej edycji rankingu mogły się zgłosić panie, które co najmniej od 2019 r. pełnią funkcję prezesów, są właścicielkami firm lub pełnią inne najwyższe stanowiska menedżerskie mające kluczowy wpływ na wyniki finansowe przdsiebiorstw.

Do plebiscytu można nominować panie bez względu na pełnione przez nie funkcje, wielkość firmy czy obroty – tu nie liczą się kryteria finansowe, lecz osiągnięcia, oryginalność, innowacyjność.
 
Ta sama kandydatka może zgłosić się i do rankingu i do plebiscytu.


Nabór

Nabór do rankingu i plebiscytu w każdym roku startuje w lipcu i kończy się we wrześniu.

 
Gala

Z uwagi na sytuację epidemiczną jaka panuje w Polsce, nie możemy być pewni, że w tym roku będziemy mogli spotkać się osobiście podczas corocznej gali. Jeśli nie będzie to możliwe - wyniki ogłosimy na łamach "Pulsu Biznesu" i pb.pl na początku grudnia. 


Dlaczego warto się zgłaszać?

Przede wszystkim by zmotywować inne kobiety do działania. Chcemy pokazywać inspirujące historie – sylwetki naszych laureatek z pierwszych dziesiątek rankingu oraz podium plebiscytu opiszemy w ekskluzywnym dodatku do „Pulsu Biznesu”. Obecność na gali, która gromadzi najbardziej przedsiębiorcze kobiety w kraju, pozwoli uczcić swój sukces w tym wyjątkowym gronie, a także nawiązać nowe kontakty. W czasie uroczystości każda z naszych laureatek zostanie zaproszona na scenę po odbiór pamiątkowego dyplomu.
Laureatki mogą też posługiwać się logo inicjatywy – umieszczając je w stopce maila, czy na wizytówce.
 

Koszty

Udział w naszej inicjatywnie jest całkowicie i na każdym etapie bezpłatny – zarówno samo zgłoszenie, jak i późniejszy udział w gali, dyplom, czy możliwość posługiwania się logotypem „100 Kobiet Biznesu”.

 

 
Laureatki rankingu i plebiscytu o inicjatywie "Pulsu Biznesu":

 
Zawsze powtarzam, że ludzi należy oceniać przez pryzmat ich umiejętności, a nie z uwagi na płeć. Ja miałam to szczęście, że na swojej drodze zawodowej spotykałam osoby, które widziały we mnie przede wszystkim sprawnego menedżera, a nie kobietę czy mężczyznę. Mam jednak świadomość, że są kobiety, które nadal muszą mierzyć się z trudnościami wynikającymi ze stereotypów. Jeśli więc widzimy, że pewna równowaga jest zachwiana, naszym obowiązkiem jest przełamywać złe schematy i wskazywać właściwe wzorce. Dla mnie jest to o tyle ważne, że w Lux Medzie ponad 70 proc. pracowników to kobiety. Również przed nimi czuję się zobowiązana, by swoją pracą i postawą dawać dobry przykład.​

Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med
zwyciężczyni rankingu 100 Kobiet Biznesu 2019 w kategorii firm z przychodami powyżej 50 mln zł
 

Duży biznes, a co za tym idzie – duże pieniądze to wciąż zjawiska, które kojarzą się nam głównie z firmami tworzonymi i zarządzanymi przez mężczyzn. Temat przedsiębiorczości kobiet jest często marginalizowany i pomijany, mimo że odsetek przedsiębiorstw z sukcesem prowadzonych przez panie wciąż rośnie. Wspieranie i udział w inicjatywach, które wspomagają tworzenie nowych biznesów właśnie przez kobiety, to –  w co mocno wierzę – dobry krok w stronę silniejszej i bardziej stabilnej gospodarki. 

Izabela Janachowska, założycielka portalu ślubnego weddingdream.com
zwyciężczyni plebiscytu na Kobietę Biznesu 2019