Pokaż, jak przyciągasz i zatrzymujesz talenty

O konkursie

Już po raz czwarty nagrodziliśmy firmy, które wiedzą jak przyciągać i zatrzymywać talenty!

Zapraszamy do lektury dodatku podsumowującego konurs"Siła Przyciągania 2019"!

 

Cel konkursu

Konkurs „Siła Przyciągania” ma na celu wyłonienie najciekawszych i najskuteczniejszych kampanii, inicjatyw i akcji, które powodują, że firma nie tylko przyciąga, ale i zatrzymuje najbardziej utalentowanych pracowników. Nagradzamy organizacje, które widzą potencjał w budowaniu swojego wizerunku jako atrakcyjnego pracodawcy, przykładają dużą wagę do właściwego wdrożenia nowo zatrudnionych osób oraz dbają o ich zaangażowanie i rozwój.

Chcemy, by zwycięskie projekty stawały się inspiracją dla całego polskiego rynku.


Co wyróżnia konkurs „Siła Przyciągania”

Do tematu employer branding podchodzimy kompleksowo i bierzemy pod lupę cały ten obszar. 

Dodatkowo co roku pojawiać się będzie inna kategoria, którą wskazywać będziemy na podstawie obserwacji tego, co dzieje się na rynku i z jakimi wyzwaniami w danym okresie muszą szczególnie mierzyć się firmy. W zeszłym roku była to kategoria International Employer, w tegorocznej edycji skupiliśmy się na temacie Pracownika 50+. 

Podobnie jak w zeszłym roku oddajemy głos także pokoleniu milenialsów – specjalnie powołana kapituła przyjrzy się wszystkim zgłoszeniom i wybierze spośród nich swojego faworyta.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Każda firma, która chce się pochwalić swoimi praktykami z obszaru employer branding. Doceniamy nie tylko gigantów rynku pracy, ale też mniejsze firmy i start-upy. 

W obecnej sytuacji na polskim rynku pracy, kiedy notujemy rekordowo niskie bezrobocie, rosną płace i w wielu branżach otwarcie mówi się o rynku pracownika, szczególnie ważne są przemyślane i dobrze przeprowadzone działania wzmacniające markę dobrego pracodawcy. Bez nich firmy nie przyciągną nowych pracowników, a dotychczasowi zaczną odchodzić. Nagrodzone w konkursie „Siła Przyciągania” przedsięwzięcia z zakresu employer brandingu mają stanowić najlepsze wzorami do naśladowania i być inspiracją dla innych.

Nabór do konkursu prowadzimy co roku - od końca czerwca do końca września.

Koszty

Udział w konkursie jest całkowicie i na każdym etapie bezpłatny – zarówno samo zgłoszenie, jak i późniejszy udział w gali, statuetka i dyplom, czy możliwość posługiwania się logotypem „Siły Przyciągania”.